186

У рамках Prague Pride відбудеться більше 100 заходів


Більше сотні концертів, дискусій, виставок, спортивних акцій, вечірок і богослужінь з 11 по 17 серпня відбудеться в рамках гей-фестивалю Prague Pride.

У рамках Prague Pride відбудеться більше 100 заходів

Марш геїв, лесбійок, бісексуалів і транссексуалів (LGBT), який відбудеться в Празі вже в 4-й раз, пройде під патронатом одного з членів уряду. Її забезпечить міністр з прав людини Їржі Діенстбіер. Кульмінація фестивалю відбудеться в суботу, 16 серпня: по місту пройде карнавальний «парад гордості», пише České noviny.

«Ми хочемо представити Прагу як місто між Сходом і Заходом, де люди не бояться взятися за руку, де немає такого насильства щодо геїв і лесбіянок, де існує партнерство», - повідомив директор фестивалю Чеслав Валек.

Офіційна зустріч учасників фестивалю цього року відбудеться в державному приміщенні. Вона пройде в Грзанском палаці недалеко від Празького Граду.

Цього року організатори підтримають, головним чином, геїв і лесбіянок з Росії. Увага залучать і до ситуації в Уганді і В'єтнамі. Взяти участь у поході люди нетрадиційної орієнтації, які проживають в невільних державах, зможуть за допомогою мобільних додатків, повідомив Валек.

Люди, що знаходяться за кордоном, зможуть за допомогою того ж додатка знайти собі живого «аватара» і з його допомогою взяти участь у поході. Обраний представник буде їм надсилати фотографії, відео та повідомлення.

У рамках Prague Pride пройде в цілому 117 акцій в десятках місць Праги. Торік уявлення, дискусії, виставки та прогулянки з гідом відвідало близько 60 000 людей. На сам парад і музичну вечірку на Літньо прийшло 20 000 людей. Стільки ж відвідувачів організатори очікують і цього року.

Суботній фестиваль розпочнеться з концерту музичного гурту з Нью-Йорка Betty. Чехам вони знайомі по серіалу «Секс в іншому місті» (L Word). У середу, 13 серпня виступить група Pet Shop Boys. За день до це на Вацлавській площі відкриється виставка фотографій в'єтнамки Маїки Елан. На площі перед Національним театром відбудеться представлення Ábel / Hevel ізраїльського хореографа Рейчел Ердос.

Карнавальний похід розпочнеться в суботу, 9 серпня в 12:00 на Вацлавській площі і піде до вулиці На Пршікопе. Далі він пройде через площу Республіки до вулиці Револючні, через Расновку і до Дворжаковой набережній до площі Цуріенових. Після цього учасники параду відправляться через Чехов міст до сходів, що вели на Летню, де відбудеться музичний концерт.

Фестиваль торік викликав протести консерваторів. Цього року проти поки що ніхто не висловлювався.

Office website Prague Pride 

Підписуйтесь на аккаунт Національного ЛГБТ-порталу України в ВКонтактеTwitter і Facebook: в одній стрічці - все найцікавіше з ЛГБТ-життя України та світу.

Підписуйтесь на Telegram канал @lgbtorgua

Підписуйтесь
на наші акаунти