292

Автор скандального гей-відео за участю футбольних вболівальників розповів як це бути ЛГБТ-активістом в Чорногорії


Чорногорський режисер Даніло Маруновіч, автор першого телевізійного відео з гомосексуальним поцілунком на чорногорському ТБ, в рамках проведення Filmski festival Herceg Novi розповів українській журналістці Ользі Веснянці про те, чому він зняв цей ролик і як це - бути ЛГБТ-активістом у Чорногорії.

Автор скандального гей-відео за участю футбольних вболівальників розповів як це бути ЛГБТ-активістом в Чорногорії

«Мій вибір полягав у тому, щоб стати режисером і розкривати певні провокативні, резонансні теми, які б спричиняли певні зміни в суспільстві і розбурхували його. Особливу увагу я приділяв темі прав людини, і звісно ж, прав людей в контексті ЛГБТ», - сказав Маруновіч.

Скандальне відео з гей-поцілунком режисер зняв два роки назад на замовлення впливової НГО. Це мало стати першим в історії ЛГБТ-кліпом у Чорногорії. Даніло отримав повну свободу у прийнятті рішень. Відео транслювалось у прайм-тайм на багатьох каналах, особливо у спортивних блоках, так як воно стосується футбольних вболівальників, серед яких дуже поширені гомофобні настрої.

«Це був перший гей-поцілунок на Чорногорському ТБ, і ми очікували, що реакція буде радикальною, але не настільки. Це було справжнім пеклом для команди і акторів. При тому, що жоден з тих, хто знімався в ролику не був геєм. Це були просто ЛГБТ-френдлі, але тим не менш вони теж зазнали утисків», - розповів Маруновіч.

Зі слів режисера, відео мало міжнародний розголос і прогриміло не лише на Балканах, але й в інших розвинутих країнах світу.

На думку Даніло Маруновіча ситуація із повагою до прав інших людей в Чорногорії краща ніж в Україні. Це пов’язано з тим, що Чорногорія менш консервативна країна.

Режисер відзначив також, що Сербія має вплив на Чорногорію у питаннях культури, релігії, приблизно так само як Росія впливає на Україну.

Гомосексуальність була легалізована у Чорногорії в 1977 році. На даний момент в цій країні діє конституційна заборона на одностатеві шлюби. Також в Чорногорії відсутнє юридичне визнання інших форм співжиття одностатевих пар. В 2010 році парламент Чорногорії заборонив дискримінацію людей за ознаками "сексуальна орієнтація" і "гендерна ідентичність". 

Підписуйтесь на аккаунт Національного ЛГБТ-порталу України в ВКонтактеTwitter і Facebook: в одній стрічці - все найцікавіше з ЛГБТ-життя України та світу.

Підписуйтесь на Telegram канал @lgbtorgua

Підписуйтесь
на наші акаунти