461

Вірменин-гей просить політичного притулку в Чехії


Організатори Prague Pride цього року хочуть звернути увагу на нелегкі умови життя геїв і лесбійок в країнах східної Європи. Один із таких гей-біженців, вірменин Ваагна Чахоян розповів свою історію в інтерв’ю Radio Praha.

Вірменин-гей просить політичного притулку в Чехії

До 23 років Ваагна Чахоян мешкав у вірменській гомофобній провінції, а потім перебрався до Москви. Там він зіткнувся з гомофобією і дискримінацією за сексуальною орієнтацією у трудовій сфері. Ваагна за освітою педагог.

«Спочатку я дуже довго шукав роботу в школі, мене не брали. У мене неросійське ім'я, неросійське прізвище. Це вже причина, щоб не взяти на роботу. Один раз мені так і сказали, «таких як ви, з Кавказу, нам не треба. Нам потрібен російський вчитель». Зрештою, я влаштувався в одну школу. Але діти залізли на мою особисту сторінку в Інтернеті. Почалися розмови про мене, вони десь щось писали, потім це дійшло до директора. Він мене викликав і в дуже, дуже грубій формі сказав, що такі як я не можуть навчати дітей ... Ось так я пішов зі школи», - розповів Ваагна Чахоян Radio Praha.

Вірменин також розповів, що стикався у Москві з випадками фізичної агресії. Одного разу його побили скінхеди, яких поліція відпустила на місці, а потерпілого забрала у відділок, де йому сказали: «Ти гей, подякуй, що тебе не вбили». Ваагні відмовили у написанні заяви.

«В метро кілька випадків було. Були й словесні напади, і фізичні. Поліція нічого не зробила, народ теж сидів і не допоміг. Це було вранці, я їхав на роботу. Біля будинку теж були напади. В мене кидали пляшки, кричали «содоміти, геї» тільки іншими, грубими словами. І сусіди скаржилися, що гей живе. Неможливо було нормально жити, довелося з'їхати», - розповів про свої пригоди хлопець.

Ваагна Чахоян після всіх випробувань вирішив змінити життя і перебратися із гомофобної Росії в Чехію. Наразі він отримав відмову у наданні політичного притулку.

«Чеська влада сказала, що у мене все гаразд, і мені відмовили. Я не знаю, як мені далі бути», - сказав гей-біженець.

У Вірменії гомосексуальність була легалізована у 2003 році. В цій країні не діє закон, який би забороняв дискримінацію за ознаками "сексуальна орієнтація" і "гендерна ідентичність". В свою чергу в Чехії є можливість реєстрації цивільного партнерства для одностатевих пар з 2006 року.

З 11 по 17 серпня в Чехії відбудеться ЛГБТ-фестиваль Prague Pride.

Підписуйтесь на аккаунт Національного ЛГБТ-порталу України в ВКонтактеTwitter і Facebook: в одній стрічці - все найцікавіше з ЛГБТ-життя України та світу.

Підписуйтесь на Telegram канал @lgbtorgua

Підписуйтесь
на наші акаунти