135

ООН вимагає пояснень за фактом нападу на ЛГБТ-активістів в Пітері


6 серпня Комітет ООН з прав людини опублікував список питань до Сьомої періодичної доповіді, представленої Росією у листопаді 2012 року. Велика увага в документі приділена проблемам ЛГБТ-спільноти, і, зокрема, справі про напад на ЛГБТ-активістів в ком'юніті-центрі LaSky в листопаді 2013 року в Санкт-Петербурзі.

ООН вимагає пояснень за фактом нападу на ЛГБТ-активістів в Пітері

Висловлюючи стурбованість численними порушеннями прав лесбійок, геїв, бісексуалів і трансгендерів в Росії, Комітет порушив питання про порушення права на свободу зібрань і арешти під час мирних публічних акцій. Також було оголошено інформацію про те, які заходи вживаються Росією для того, щоб протидіяти словам ненависті, які найчастіше лунають від державних чиновників і релігійних лідерів.

Особлива увага в документі приділялася нападу на ком'юніті-центр LaSKy. В листопада 2013 року двоє чоловіків напали на учасників так званого «Райдужного кавування». В результаті нападу двоє учасників заходу отримали травми. Один з них, Дмитро Чижевський (на фото), частково втратив зір. Чижевський тепер перебуває в США і буде просити політичного притулку. Незважаючи на всі старання адвокатів, слідчий кваліфікував цей злочин проти нього як заподіяння тяжкої шкоди здоров'ю з хуліганських мотивів, а не як злочин на грунті гомофобної ненависті. Нападників не було знайдено, незважаючи на те, що в розпорядження поліції було надано відеозапис з двору, в якому розташований ком'юніті-центр. Саме ця справа викликала зацікавленість Комітету з прав людини, а саме тим, як російська держава захищає своїх громадян: було відправлено запит на надання інформації про кількість нападів на представників ЛГБТ-спільноти та інформації про підсумки розслідування таких нападів.

В останній офіційній доповіді Російської Федерації у Комітет з прав людини, наданій в ООН у листопаді 2012 року, зазначалося, що «дискримінаційна політика щодо осіб ЛГБТ в Російській Федерації відсутня». Однак, альтернативна доповідь про становище ЛГБТ в країні, підготовлена Російською ЛГБТ-мережею, ЛГБТ-організацією «Вихід» та Благодійним Фондом «Веселка», свідчить про численні порушення прав людини за ознакою сексуальної орієнтації та гендерної ідентичності. 

Джерело: www.lgbtnet.ru

Підписуйтесь на аккаунт Національного ЛГБТ-порталу України в ВКонтактеTwitter і Facebook: в одній стрічці - все найцікавіше з ЛГБТ-життя України та світу.

Підписуйтесь на Telegram канал @lgbtorgua

Підписуйтесь
на наші акаунти