225

Журналу Viva! і каналу СТБ розповіли, що їх матеріали мають дискримінаційний і трансфобний характер


Громадська організація HPLGBT направила звернення до головного редактора журналу "Viva!" і головного редактора телепрограми "Неймовірна правда про зірок" (СТБ) з закликом «бути більш уважними у своїх висловлюваннях при підготовці журналістських матеріалів».

Журналу Viva! і каналу СТБ розповіли, що їх матеріали мають дискримінаційний і трансфобний характер

Мова й де про ситуацію, коли співачка Ірини Білик у коментарях журналу Viva! некоректно сказала, що у її шанувальника зі Львова «щось з психікою», тому що він «ввечері одягається в костюм Ірини Білик, фарбує собі обличчя і стає жінкою».

«Ми закликаємо бути більш уважними у своїх висловлюваннях при підготовці журналістських матеріалів, адже саме такі висловлювання і дії, що носять дискримінаційний характер, призводять до шкоди репутації, а також зачіпають почуття та гідність трансгендерних людей», - йдеться у зверненні організації HPLGBT.

У документі детально описано чим відрізняються терміни «трангендер» і «трансвестизм» і коли слід їх застосовувати у ЗМІ. Вислови Ірини Білик на адресу травесті-артиста Михайла Павлюка потрактовані як трансфобні.

У зверненні також наведено науковий коментар, згідно якого різні види трасвестизму можуть трактуватись як психічні розлади лише «коли вони заважають нормальному соціальному функціонуванню індивіда, спричиняють ускладнення в статевому житті, завдають індивіду страждань».

Ідентичне звернення було відправлене на ім'я Ірини Білик і її PR-менеджера.

Підписуйтесь на аккаунт Національного ЛГБТ-порталу України в ВКонтактеTwitter і Facebook: в одній стрічці - все найцікавіше з ЛГБТ-життя України та світу.

Підписуйтесь на Telegram канал @lgbtorgua

Підписуйтесь
на наші акаунти