132

Рада Європи ухвалила документ, згідно якого офіс Омбудсмена має отримати більше впливу на Верховну Раду


Парламентська Асамблея Ради Європи ухвалила Резолюцію щодо поліпшення співпраці між національними інституціями з прав людини (в Україні це Уповноважений ВРУ з прав людини) та парламентами.

Рада Європи ухвалила документ, згідно якого офіс Омбудсмена має отримати більше впливу на Верховну Раду

Зокрема, у своїй Резолюції ПАРЄ закликає держави-члени Асамблеї (в тому числі Україну) активно взаємодіяти з національними інституціями з прав людини (в Україні це Уповноважений ВРУ з прав людини), поважаючи їх незалежність, з питань забезпечення принципів рівності і недискримінації, запитувати їхню думку і використовувати їхні висновки та рекомендації під час розробки законів, політики, а також у правозастосовній діяльності.

Асамблея закликає в тому числі ВРУ розробити механізми офіційного співробітництва з офісом Уповноваженого ВРУ з прав людини, при повній повазі до його незалежності, радитися з ним під час підготовки проектів законів та використовувати його як джерело інформації про ситуацію із забезпеченням принципів рівності, прав людини і недискримінації.

У Резолюції ПАРЄ на офіс Уповноваженого також покладена організація інформаційних заходів з питань прав людини, рівності і недискримінації для депутатів ВРУ, тим самим сприяючи їх обізнаності та здатності здійснювати діяльність з цих питань.

У Резолюції також йдеться про те, що для налагодження співпраці між Уповноваженим та Верховною Радою варто призначити особу, відповідальну за таку співпрацю, а також розвивати партнерські відносини у галузі прав людини шляхом залучення національних органів, у тому числі міжурядових організацій та міжнародних фінансових інститутів, зокрема в галузі забезпечення принципів рівності і недискримінації.

Нагадаємо, що нещодавно начальниця Управління з питань дотримання прав дитини, недискримінації та ґендерної рівності Секретаріату Уповноваженого ВРУ з прав людини Аксана Філіпішина в інтерв'ю Національному ЛГБТ-порталу України підтвердила, що офіс Омбудсмена однозначно на боці основоположних прав людини, в тому числі ЛГБТ.

Джерело: www.ombudsman.gov.ua/

Підписуйтесь на аккаунт Національного ЛГБТ-порталу України в ВКонтактеTwitter і Facebook: в одній стрічці - все найцікавіше з ЛГБТ-життя України та світу.
 
 

Підписуйтесь на Telegram канал @lgbtorgua

Підписуйтесь
на наші акаунти