Ущемлення прав пацієнтів, які живуть із ВІЛ/СНІД, залишається актуальною проблемою. Про це сьогодні на прес-конференції заявили представники Київського міського відділення ВБО «Всеукраїнська мережа людей, які живуть з ВІЛ/СНІД».

За інформацією організації найчастіше ВІЛ-позитивні через свій статус наштовхуються на відмови в лікуванні чи медичних процедурах, вимоги сплати додаткових коштів, образи та приниження.
Голова Державної служби України з питань протидії ВІЛ/СНІДу та інших соціально небезпечних захворювань Володимир Курпіта відзначає, що з інформуванням населення все менше людей бояться звертатися по допомогу до лікарів. Однак рівень утисків пацієнтів залишається досить високим. У дослідженні "Показник рівня стигми ЛЖВ - Індекс Стигми" 82% опитаних людей, які живуть з ВІЛ, сказали про те, що відчували утиски.
Також, згідно з дослідженням, 23% опитаних зазначили, що було розкриття медпрацівниками ВІЛ-статусу без їхньої згоди, а 15 % отримали пораду від медичних працівників відмовитися від народження дітей.
На прес-конференції була присутня ВІЛ-позитивна дівчина, яка поділилась власним досвідом. В одній лікарні їй відмовили в лікуванні, як тільки дізналися про її ВІЛ-позитивний статус. Більше того - на її картці написали великими червоними літерами "СНІД". "Про конфеденційність можна було забути. Картку із позначкою бачили і в реєстратурі, і інші пацієнти... Я звернулася до завідуючого відділення: чому так написали? Тільки тоді слово замалювали коректором, але все одно його видно".
Учасники прес-конференції анонсували започаткування проекту RESPECT, який покликаний «зменшити стигму та дискримінацію, пов’язану з ВІЛ, до представників груп найвищого ризику в медичних закладах України».
У рамках проекту 720 медичних працівників столиці пройдуть навчання з теми формування толерантного ставлення до пацієнтів, які живуть з ВІЛ/СНІД та представниками груп найвищого ризику (наркозалежних, чоловіків, що мають секс із чоловіками, та працівників комерційного сексу).
Нагадаємо, що ВІЛ не передається
- при дотиках, обіймах, рукостисканнях;
- через поцілунки;
- при спільному проживанні в одній квартирі;
- через посуд, столові прибори;
- через їжу;
- фекально - оральним шляхом;
- через постільну білизну, предмети побуту, іграшки;
- повітряно - крапельним шляхом (у тому числі при чханні і кашлі);
- при купанні у воді;
- через ручки дверей і кранів, унітази;
- через гроші;
- через спортивні снаряди;
- при укусах комах або тварин.
Джерело: www.facebook.com/humanrights.info
Підписуйтесь на аккаунт Національного ЛГБТ-порталу України в ВКонтакте, Twitter і Facebook: в одній стрічці - все найцікавіше з ЛГБТ-життя України та світу.
Підписуйтесь на Telegram канал @lgbtorgua