218

Представник Amnesty International нагадав про те, що в Білорусі утискаються права ЛГБТ


Білорусько-американський правозахисник В’чеслав Бортнік, який є спеціалістом організації Amnesty International по Молдові, Україні і Білорусі, навідався на свою Батьківщину в місто Гомель, де він розповів порталу «Гомельський Демократичний Форум» про свою діяльність і проблеми з правами людини в його рідній країні.

Представник Amnesty International нагадав про те, що в Білорусі утискаються права ЛГБТ

Правозахисник зазначив, що в вересні 2015 року буде 20-та річниця його співпраці з Amnesty International.

Щодо порушення прав людей в Білорусі Бортнік сказав наступне: «Amnesty International вже багато років працює з проблем порушення права на свободу зібрань, об'єднань і вираження. Жертвами серйозних порушень стають не тільки правозахисники, опозиційні та громадські активісти та журналісти незалежних ЗМІ, а й звичайні громадяни. Є проблеми з порушенням прав меншин, в тому числі, ЛГБТ, переслідуються активісти незалежного профспілкового та екологічного руху".

Правозахисник також занепокоєний тим, що в Білорусі досі діє смертна кара. «Білорусь - як і раніше, останній кат Євразії. Цього року стратили двох людей після дворічної перерви», - сказав Бортнік.

Представник Amnesty International також зазначає, що в західних ЗМІ про Білорусь згадують лише в негативному контексті: «Прикро усвідомлювати, що в Штатах нашу країну знають виключно завдяки кризовій ситуації в галузі прав людини».

Гомосексуальні статеві акти були легалізовані в Білорусі у 1994 році. Білоруським ЛГБТ заборонено служити в армії. Законодавство країни не передбачає захист від дискримінації ЛГБТ за ознаками "сексуальна орієнтація" і "гендерна ідентичність". Президент Білорусі Лукашенко неодноразово висловлювався гомофобно щодо представників гомосексуальної орієнтації.

Підписуйтесь на аккаунт Національного ЛГБТ-порталу України в ВКонтактеTwitter і Facebook: в одній стрічці - все найцікавіше з ЛГБТ-життя України та світу.

 

Підписуйтесь на Telegram канал @lgbtorgua

Підписуйтесь
на наші акаунти