333

Відкрита лесбійка Марія Куликівська заявила, що її рідним в Криму погрожували


Українська художниця Марія Куликівська поки що не має наміру влаштовувати протестні акції в анексованому Криму, оскільки її рідним, які проживають на півострові, погрожують Про це вона повідомила в інтерв'ю «Главкому».

Відкрита лесбійка Марія Куликівська заявила, що її рідним в Криму погрожували

В Україні Марія стала відомою широкому загалу завдяки політичній акції протесту «Синьо-жовтий прапор» в Санкт-Петербурзькому «Ермітажі» під час 10 бієнале сучасного мистецтва «Manifesta» (що відкрився у кінці червня). Акція полягала в тому, що оголена художниця лягла на підлогу, загорнувшись в український прапор. Це, за задумом, символізувало загиблу людину. Так Куликівська виступила проти політики Росії щодо України.

Тепер Марія розповіла, що її рідним, які залишились в Криму, погрожували: «У Криму поки що живуть мої батьки і бабуся. Їх позицію знають всі навколо. Уже було багато погроз на нашу адресу. Погрожують по телефону. Коли я одружилася, коли зі шведкою ми вступили в одностатевий шлюб, моїй мамі подзвонила якась жінка за місяць до окупації і запитала, мовляв, твоя дочка - лесбійка? Якщо так, то ми тебе тоді уб'ємо. Мало того, що ви - українці, так у тебе ще й дочка лесбійка. Через це я поки що в Крим не їздила. Сама я не боюся, але боюся за батьків і за бабусю. Адже вона дуже старенька, і нерви не залізні. Вона все життя прожила в Криму, розмовляє тільки українською мовою, це її позиція».

Куликівська родом з Криму і має керченську прописку.

Підписуйтесь на аккаунт Національного ЛГБТ-порталу України в ВКонтактеTwitter і Facebook: в одній стрічці - все найцікавіше з ЛГБТ-життя України та світу. 

Підписуйтесь на Telegram канал @lgbtorgua

Підписуйтесь
на наші акаунти