150

В Білорусі в аеропорту вилучили екземпляри доповіді про права людини і передали їх на експертизу


Доповідь правозахисних організацій The Equal Rights Trust і Білоруського Гельсінського Комітету про факти дискримінації, надрукована у Великобританії, зацікавила митників Білорусі. Примірники доповіді були вилучені та передані на експертизу.

В Білорусі в аеропорту вилучили екземпляри доповіді про права людини і передали їх на експертизу

Про зміст доповіді і ставлення до нього держструктур в інтерв'ю Deutsche Welle розповів один з її авторів - білоруський правозахисник Олег Гулак:

«300 сторінок доповіді написані не для широкої публіки, а для фахівців, які працюють у різних сферах. В цьому документі правозахисники фіксують факти дискримінації: за віком, гендерною приналежністю, сексуальною орієнтацією, мовою, релігією, станом здоров'я, у тому числі ставлення до інвалідів та ВІЛ-позитивних людей».

За словами Гулака, «це перший всеохопний звіт про дискримінацію і нерівність в усіх сферах життя в Білорусі».

Правозахисник вважає, що у Білорусі необхідно прийняти антидискримінаційний закон, щоб на практиці реально забезпечити рівність і не допускати проявів дискримінації.

З приводу затримання екземплярів доповіді на кордоні, Олег Гулак заявив, що «ніяких раціональних пояснень причин затримки - і тим більше призначення експертизи - я не бачу. Крім однієї: вся білоруська система знаходиться в стані підвищеної пильності і перестраховки».

Підписуйтесь на аккаунт Національного ЛГБТ-порталу України в ВКонтактеTwitter і Facebook: в одній стрічці - все найцікавіше з ЛГБТ-життя України та світу. 

Підписуйтесь на Telegram канал @lgbtorgua

Підписуйтесь
на наші акаунти