71

Чилійський військовий публічно оголосив про те, що він гей


Військовий моряк Маурісіо Руїс став першим чилійським військовослужбовцем, який виступив з публічною заявою про те, що він гей.

Чилійський військовий публічно оголосив про те, що він гей

У своїй заяві Руїс зазначив, що таке зізнання далося йому нелегко і що його мета - покінчити з дискримінацією геїв в Чилі. За словами військовослужбовця, у геїв немає причин ховатися від суспільства, а для солдата головне - це не сексуальна орієнтація, а готовність служити своїй країні.

Армійське командування підтримало Руїса, хоча Чилі вважається консервативно налаштованою країною в цьому питанні. У 2012 році жорстоке вбивство молодого гея викликало запеклі суперечки з приводу ставлення до гомосексуалів в країні.

За результатами слідства четверо чоловіків були ув'язнені в жовтні 2013 року за вбивство 25-річного Даніеля Самудіо в Сантьяго. Один з них отримав довічне ув'язнення, двоє - 15 років в'язниці, ще один - 7 років ув'язнення. На тілі убитого були виявлені вирізані ножем свастики. За даними слідства, нападники жорстоко катували жертву: припікали шкіру цигарками, били скляними пляшками та зламали ногу важким каменем. Самудіо помер від заподіяних йому травм через три тижні.

У травні 2012-го чилійський конгрес схвалив антидискримінаційний закон, який карає за злочини на грунті расової неприязні, етнічного походження, релігії, сексуальної орієнтації, статі, зовнішності або інвалідності.

Джерело: www.bbc.com

Підписуйтесь на аккаунт Національного ЛГБТ-порталу України в ВКонтактеTwitter і Facebook: в одній стрічці - все найцікавіше з ЛГБТ-життя України та світу. 
 

Підписуйтесь на Telegram канал @lgbtorgua

Підписуйтесь
на наші акаунти