106

"Охранка" розкрила "гей-підпілля"


ЛГБТ-активістів з Хабаровська звинувачують у створенні "гей-терористичної" організації та підготовці до "помаранчевої революції"

"Охранка" розкрила "гей-підпілля"

У Хабаровську відразу кілька активістів місцевого гей-співтовариства зазнали переслідувань з боку ФСБ і націоналістів. Викладача ВНЗ та представника ЛГБТ-руху Олександра Єрмошкина на публічному пікеті називали "національним-зрадником", гея-опозиціонера, редактора видання "Амурбург" Олега Потапенка обшукали в аеропорту, а хабаровського блогера Андрія Марченка, відомого своїми відвертими висловлюваннями про Володимира Путіна і ситуацію в Україні, викликали на "розмову" до регіонального управління ФСБ, передає Радіо Свобода.

В ході розмови, яка, за словами Андрія Марченка, чомусь проходила в автомобілі, йому показали роздруківки матеріалів з ​​сайту, згідно з якими в Хабаровську діє "терористичне гей-підпілля", створене Марченком спільно з одним ЛГБТ-активістом, організатором "веселкового флешмобу" в Хабаровську Олександром Єрмошкіним. Згідно з матеріалами, як надав сам Марченко, мета "гей-руху" - організація в Хабаровському краю "помаранчевої революції".

Через тиждень в квартирі Марченка пройшов обшук. Співробітники ФСБ вилучили у нього всі засоби зв'язку - телефони і ноутбуки, а також модем. За словами активіста, працівники ФСБ шукали екстремістські матеріали. Останнім часом в соцмережах Марченко часто публікував пости, в яких заявляв про його незгоду з позицією Росії в українському конфлікті.

"Вони спочатку були дуже грубі, погрожували мені тим, що можуть посадити на чотири роки. Шукали якісь долари. Нічого екстремістського, як і доларів, не знайшли, проте дуже зраділи, коли побачили візитку Елізабет Макдоналд" (представниця консульства США у Владивостоці, з якою активіст зустрічався рік тому - РС), - сказав Марченко.

Наступного дня з'ясувалося, що стосовно блогера порушено кримінальну справу. Його звинувачують за частиною 1 статті 280 - у "публічних закликах до насильницького захоплення влади або насильної зміни конституційного ладу Російської Федерації". Приводом для звинувачення стала публікація на сторінці Марченка в Facebook в червні, пов'язана з роллю Росії в українському конфлікті.

За словами блогера, йому запропонували піти на угоду зі слідством, "зізнатися" в злочині і таким чином обійтися лише штрафом. В іншому випадку мова може йти про три роки позбавлення волі.

Наприкінці липня в аеропорту Хабаровська спецслужби затримали і допитали головного редактора мережевого видання "Амурбург" Олега Потапенка, який повертався з форуму неурядових організацій, що проходив в Тбілісі. Його утримували в кімнаті персонального огляду аеропорту близько чотирьох годин, забравши на весь цей час планшетний комп'ютер і стільниковий телефон. "Питали про форум: хто там був, хто організовував ... - розповів Олег Потапенко - Чотири години вивчення мого багажу ні до чого не привели: ні наркотиків, ні матеріалів екстремістського характеру, підписали два акта - один з моїх слів, що нічого екстремістського я не везу, і другий - що нічого у мене виявлено не було. Швидше за все, це був свого роду психологічний тиск, адже для того, щоб скопіювати файли з комп'ютера, знадобилося б максимум хвилин двадцять ", - додав Олег Потапенко.

Першого вересня, за словами Потапенко, йому зателефонував чоловік, який представився заступником начальника управління ФСБ по Московській області. Він повідомив про те, що має намір видати припис хабаровським колегам про позбавлення "Амурбурга" ліцензії ЗМІ, почав довгу бесіду про правомірність публікації  з українського видання Цензор.нет про чисельність російських солдат в Україні. Крім того, пригрозив кримінальною справою і в'язницею до 4 років. Встановити особу, яка телефонувала Потапенку так і не вдалося. Журналіст не заперечує, що це могли бути спроби тиску з боку так званих "фанатів" мережевого видання, яким він керує.

На початку серпня в Хабаровську пройшов санкціонований владою пікет, організований членами "Національно-визвольного руху". Вони викривали "п'яту колону" в місті, до складу якої включили пару одіозних політиків і ЛГБТ-активіста Олександра Єрмошкина. Учасники акції демонстрували перехожим фотографії цих людей, називаючи їх "національними-зрадниками", які "хочуть організувати Майдан на території Росії". А матеріали, що "викривають" Єрмошкина неодноразово з'являлися в регіональному ефірі державної телерадіокомпанії.

Блогер Андрій Марченко зараз чекає результатів лінгвістичної експертизи своїх висловлювань в Інтернеті, на підставі яких порушено кримінальну справу. В ФСБ по його справі офіційних коментарів не надали.

Джерело: Радіо Свобода

Підписуйтесь на аккаунт Національного ЛГБТ-порталу України в ВКонтактеTwitter і Facebook: в одній стрічці - все найцікавіше з ЛГБТ-життя України та світу.  

Підписуйтесь на Telegram канал @lgbtorgua

Підписуйтесь
на наші акаунти