183

34% жителів Естонії вважають гомосексуальність прийнятною


В дослідженні громадської думки, проведеному Turu-Uuringute AS в рамках проекту "Erinevus rikastab" («Відмінності збагачують»), повідомляється, що більшість тих, хто не вважає гомосексуальність прийнятною, вважають її виникнення результатом середовища і виховання.

34% жителів Естонії вважають гомосексуальність прийнятною

Більшість з тих, хто ставиться лояльно до геїв, лесбійок і бісексуалів в Естонії – це люди у віці 15-29 років, з вищою освітою і ті, хто має високий соціальний статус і доходи. Ті, для кого гомосексуальність є хворобою – це громадяни старше 60-ти років, представники нацменшин, особливо російськомовне населення. Негативне ставлення серед російського населення пов'язано, за оцінкою глави центру прав людини Естонії Карі Кяспера, з гомофобною пропагандою в російських ЗМІ.

У одного відсотка населення Естонії є гомосексуальний член сім'ї, у 9 відсотків - друг, а у 12 відсотків - колега. Ставлення до гомосексуальності за останні два роки в середньомуполіпшилося серед тих, хто вважає цю тему прийнятною і в чиєму близькому оточенні є гомосексуальні люди.

64% жителів вважають, що геї, лесбійки і бісексуали мають бути в законодавчому порядку захищені від дискримінації та поза робочим середовищем, тоді як проти лише 26 відсотків.

Підтримка можливості реєстрації співжиття одностатевих пар трохи знизилася, особливо серед російськомовних респондентів. Якщо в 2012 році підтримка становила 46 відсотків, то в цьому році за можливість реєстрації одностатевого співжиття висловилися 40 відсотків населення.

У травні і червні цього року в будинках респондентів були проведені опитування, і по всій Естонії були опитані 1010 осіб. Цікаво, що у фінансуванні опитування приймало участь Міністерство соціальних справ Естонії, ЄС і Талліннський технічний університет.

В Естонїї з 2004 діє заборона дискримінації за ознакою сексуальної орієнтації в сфері зайнятості. У 2006 році в Кримінальний кодекс Естонії була введена норма, яка забороняє підбурювання до ненависті на грунті сексуальної орієнтації. 

Джерело: rus.postimees.ee/

Підписуйтесь на аккаунт Національного ЛГБТ-порталу України в ВКонтактеTwitter і Facebook: в одній стрічці - все найцікавіше з ЛГБТ-життя України та світу. 

Підписуйтесь на Telegram канал @lgbtorgua

Підписуйтесь
на наші акаунти