225

В Чехії випустили історичний путівник по гей-життю в Празі


Один із авторів унікального путівника Ян Сейдл детально розповів про нього в інтерв’ю Radio Praha.

В Чехії випустили історичний путівник по гей-життю в Празі

«Блакитний путівник» охоплює період з 1380 по 2000 рік. За словами Яна Сейдла, 1380 рік – це «перша згадка про те, що в Празі хтось вчинив содомський гріх».

«Цю інформацію поширювали в церковному приході святого Лінгарта в Старому місті. Чиновник празького архієпископства Павло з Яновіц тоді об'їжджав празькі парафії і вивчав моральний стан населення», - розповів історик.

Першим гей-закладом Праги, про який є історичні відомості, було кафе «Artist», яке працювало з 1911 до початку Першої світової війни. У зв’язку з мобілізацією на фронт багатьох чоловіків гомосексуальної орієнтації, гей-життя в Празі під час війни «ледве жевріло». Але, повідомляє історик, «жінки в цей період відзначилися».

«Ми знаємо дуже цікаву і зворушливу історію вчительки іноземних мов, яка жила в Старому місті. Про неї було відомо, що на вулицю вона виходила тільки в чоловічому одязі. Багато хто не міг точно сказати, чоловік це чи жінка. Часто вона ходила по Празі і зі своїми партнерками. Під час війни померла жінка, з якою вона перебувала в тривалих стосунках, вона знайшла нову подругу, але батько цієї подруги був проти цих стосунків. І він заявив на вчительку в поліцію. Історія потрапила в бульварну пресу відразу після закінчення війни», - розповів упорядник «Блакитного путівника».

Ян Сейдл вважає, що в минулому, коли гомосексуальність була поза законом в його країні, «зустрічались досить часті прояви свого роду героїзму серед людей гомосексуальної орієнтації».

Нагадаємо, що у 2006 році у Чехії легалізована можливість укладати цивільні партнерства для одностатевих пар.

Підписуйтесь на аккаунт Національного ЛГБТ-порталу України в ВКонтактеTwitter і Facebook: в одній стрічці - все найцікавіше з ЛГБТ-життя України та світу. 
 

Підписуйтесь на Telegram канал @lgbtorgua

Підписуйтесь
на наші акаунти