196

Анатолій Ульянов розповів чому провокація є дієвим інструментом боротьби з гомофобією


Народжений в Україні арт-критик, який перебуває декілька років у еміграції через переслідування і погрози, вважає, що провокації ніколи не перестануть бути актуальними.

Анатолій Ульянов розповів чому провокація є дієвим інструментом боротьби з гомофобією

У своїй статті на порталі BIRD in FLIGHT Ульянов згадав, як протистояв введенню в Росії гомофобних законів: «Протестуючи проти гомофобних законів у Росії, я міг би опублікувати на «Лучі» черговий текст, який інтелігентно пояснив би, що «люди різні потрібні, люди різні важливі». Замість цього наша команда вирішила випустити ілюстровані «підручники» з гомосексуалізму і лесбійства «для дітей».

Скандальний арт-критик зі Львова вважає, що одних лиш заголовків про те, що будуть випущені «підручники з гомосексуалізму» для дітей, вистачило, аби про його ініціативу заговорили у всьому світі, депутат-гомофоб Мілонов назвав його деградантом, а «коханка Путіна» написала листа в Роскомнадзор, який згодом заборонив інтернет-журнал Ульянова «Луч».

Анатолій Ульянов, який нині мешкає у Нью-Йорку, вважає, що провокація з «підручниками з гомосексуалізму» була дієвою і посприяла дискусії: «І хоча це все серйозно вдарило по нашому виданню, мета була досягнута: люди почали обговорювати і закони, і пов'язану з ними проблематику авторитаризму. Обговорюючи гомосексуальність як варіант норми, вони часом відверто звіріли в своїх печерних забобонах, що, втім, тільки ще більше виявляло масштаб проблеми і, отже, робило очевидною необхідність роботи з нею».

Підписуйтесь на аккаунт Національного ЛГБТ-порталу України в ВКонтактеTwitter і Facebook: в одній стрічці - все найцікавіше з ЛГБТ-життя України та світу.

Підписуйтесь на Telegram канал @lgbtorgua

Підписуйтесь
на наші акаунти