315

В США вшанували пам’ять загиблих 11 вересня 2001 року, в тому числі представників ЛГБТ-спільноти


Сьогодні виповнилось 13 років з дня терористичних актів, які трапились в Нью-Йорку, окрузі Колумбія і штаті Пенсильванія. Тоді загинуло майже 3 тис. людей. Серед них були представники ЛГБТ-спільноти.

В США вшанували пам’ять загиблих 11 вересня 2001 року, в тому числі представників ЛГБТ-спільноти

Родичі загиблих зібрались на World Trade Center 9/11 Memorial Plaza для того, щоб вшанувати кожного, хто загинув під час терактів. Одним із таких жертв був Марк Бінгем (на фото), шанувальник регбі, спортсмен, гомосексуал, який був пасажиром літака United Airlines Flight 93, який розбився біля міста Шанксвілль (штат Пенсильванія), після того як пасажири намагалися повернути контроль над літаком. Одним з тих пасажирів, хто героїчно протистояв терористам був Марк Бінгем.

Його мати, Аліса Хогланд, яка свого часу працювала стюардесою компанії United Airlines, після смерті сина почала боротись за права ЛГБТ і займатись питаннями вдосконалення безпеки польотів.

З 2002 року на честь Марка Бінгема було засновано спортивний турнір з регбі для геїв і бісексуалів під назвою Кубок Бінгема. Він проводиться кожні два роки. Востаннє Кубок Бінгема проводили в Сіднеї в кінці серпня цього року. Місцева команда Sydney Convicts (на фото) вдруге поспіль виборола перемогу в змаганнях.

«Я втратила сина, але я отримала 60 команд регбістів», - зворушливо сказала мати Марка Бінгема в ефірі радіостанції 702 ABC Sydney минулого місяця.

Мати Марка востаннє чула його голос о 06:44 11 вересня 2001 року, коли він перетелефонував їй з захопленого літака, аби сказати: «Мамо, я просто хочу, щоб ти знала, що я люблю тебе».

Джерело: www.pinknews.co.uk/

Підписуйтесь на аккаунт Національного ЛГБТ-порталу України в ВКонтактеTwitter і Facebook: в одній стрічці - все найцікавіше з ЛГБТ-життя України та світу.

Підписуйтесь на Telegram канал @lgbtorgua

Підписуйтесь
на наші акаунти