189

Охоронці Нотр-Даму отримали штрафи за грубе поводження з Femen


Суд у французькій столиці засудив трьох охоронців собору Паризької Богоматері до штрафів від 300 до 1000 євро за невиправдано грубе поводження з учасницями групи Femen під час акції з нагоди зречення папи римського Бенедикта XVI, що пройшла в соборі в лютому 2013 року. Про це повідомляє AFP.

Охоронці Нотр-Даму отримали штрафи за грубе поводження з Femen

Самі дев'ять учасниць акції на цьому ж засіданні були виправдані. Як пише Le Figaro, прокурор звинуватив їх у псуванні дзвонів і наполягав, щоб кожну з активісток оштрафували на 1500 євро. Для охоронців обвинувач також прохали штрафи, проте умовні і в меншому розмірі, ніж призначив суд, - від 250 до 500 євро.

В ході засідання активістки вказали, що обмотали дерев'яні палиці, якими били в дзвін, м'якими ганчірками, а тому пошкодити його не могли. Суд визнав, що доказів провини Femen недостатньо.

Акція в Нотр-Дамі пройшла 12 лютого 2013, на другий день після того як Бенедикт XVI оголосив про зречення. "Секстремісткі Femen France зіграли похоронний марш папі Римському на дзвонах цитаделі католицизму", - стверджувалося на сайті руху. Учасниці групи, змішавшись з туристами, пройшли в собор, де були виставлені дев'ять нових дзвонів, які передбачалося повісити пізніше. Скинувши довгі пальта, активістки почали гамселити палицями в дзвони, викрикуючи англійською: "Папи більше немає!". На тілах активісток були нанесені написи "Ні гомофобії", "Криза віри" і "Бувай, Бенедикт!".

"В ході акції зав'язалася бійка зі скорботними папофілами та охороною об'єкту. Керівництво музею вирішило вимкнути світло, щоб перешкодити журналістам висвітлювати те, що відбувається", - зазначили учасниці Femen. У підсумку охорона вивела активісток на вулицю. Там вони протягом 10 хвилин продовжували скандувати слогани в підтримку французького закону, що легалізує одностатеві шлюби і дозволяє гомосексуалам усиновлювати дітей.

"Femen вітає весь передовий світ з відходом фашиста Бенедикта XVI з посту керівника католицької мафії. Символічно, що цей день збігається з прийняттям у Франції закону про одностатеві шлюби, затятим противником яких був екс-папа. Папа, котися до диявола!" - Говорилося в заяві групи.


FEMEN NO MORE POPE femen_org

В середині квітня 2013 року стало відомо, що за цю акцію на учасниць групи порушено кримінальну справу. При цьому у французькому МЗС не уточнили, які покарання загрожують активісткам і чи є серед них громадянки Росії і України.

Джерело: Грані.Ру

Підписуйтесь на аккаунт Національного ЛГБТ-порталу України в ВКонтактеTwitter і Facebook: в одній стрічці - все найцікавіше з ЛГБТ-життя України та світу.

Підписуйтесь на Telegram канал @lgbtorgua

Підписуйтесь
на наші акаунти