297

Гей-френдлі режисер Мирослав Слабошпицький здобув чергову міжнародну перемогу за стрічку «Плем’я»


«Плем'я» Мирослава Слабошпицького визнано найкращим повнометражним фільмом міжнародного Міланського кінофестивалю, який проходив в північній столиці Італії з 4 по 14 вересня. Стрічка, удостоєна призів низки європейських фестивалів, серед яких - Гран-прі «Тижня критики» Каннського кінофестивалю, вийшла на екрани українських кінотеатрів 11 вересня.

Гей-френдлі режисер Мирослав Слабошпицький здобув чергову міжнародну перемогу за стрічку «Плем’я»

Нагадаємо, що фільм «Плем'я» Мирослава Слабошпицького був одним з претендентів на подання від України Американській кіноакадемії в якості кандидата в номінації "За найкращий фільм іноземною мовою". 9 вересня український оскарівський комітет оголосив претендентом фільм «Поводир» Олеся Саніна. 10 вересня творча група «Племені» у відкритому листі українському оскарівському комітету, Міністерству культури України та Державному агентству з питань кіно оскаржило процедуру голосування, так як воно було проведено з порушенням демократичних принципів. Сьогодні, 15 вересня, проходять повторні збори оскарівського комітету, на якому ця заява буде розглянута.

«Плем'я» продовжує свою ходу по міжнародним фестивалям. Стрічку показали в офіційній секції «Відкриття» міжнародного фестивалю у Торонто. В Європі «Плем'я» вже зібрало призи та відзнаки більшості найбільших кінофестивалів: Гран-прі Тижня критики Каннського кінофестивалю, Гран-прі фестивалю ім. Андрія Тарковського «Дзеркало», Гран-прі сербського фестивалю Палич та фестивалю «Золотий Абрикос» у Єревані. Фільм увійшов до конкурсної програми Лондонського міжнародного фестивалю і претендує на звання найкращого повнометражного дебюту. На міжнародному кінофестивалі класу «А» у Сан-Себастьяні, який теж пройде у вересні, «Плем'я» представлено у програмі Pearls і змагається за приз глядацьких симпатій. Також, покази українського фільму пройшли в офіційних позаконкурсних програмах кінофестивалів у Карлових Варах (Чехія) і Локарно (Швейцарія).

В український прокат стрічка вийшла 11 вересня. Побачити «Плем'я» можна на екранах 36 кінотеатрів.

Для 39-річного Мирослава Слабошпицького «Плем’я» - перший повнометражний фільм. Режисер відомий своєю толерантною позицією щодо питання прав ЛГБТ-спільноти. У 2010 році Слабошпицький був головою журі альтернативного конкурсу ЛГБТ-фільмів «Sunny Bunny» на кінофестивалі «Молодість». У 2012 році теж на «Молодості» режисер брав участь у дискусії «Творчість. Пропаганда. Цензура», яка була присвячена сумнозвісному проекту закону №8711, який тоді був прийнятий ВРУ у першому читанні і був спрямований проти ЛГБ-спільноти.

Підписуйтесь на аккаунт Національного ЛГБТ-порталу України в ВКонтактеTwitter і Facebook: в одній стрічці - все найцікавіше з ЛГБТ-життя України та світу.
 

Підписуйтесь на Telegram канал @lgbtorgua

Підписуйтесь
на наші акаунти