393

ВООЗ попереджає, що гомофобні російські закони перешкоджають боротьбі з ВІЛ


Всесвітня організація охорони здоров’я попереджає, що «репресивні закони про наркотики і пропаганду гомосексуалізму» у Росії заважають боротьбі з ВІЛ.

ВООЗ попереджає, що гомофобні російські закони перешкоджають боротьбі з ВІЛ

Росія є країною, в якій катастрофічними темпами розповсюджується ВІЛ. Десять років назад в РФ проживало близько 170 тис. людей з ВІЛ. Сьогодні це число становить 1, 2 млн. На частку РФ припадає 55% нових випадків зараження вірусом імунодефіциту людини в Європейському регіоні.

Керівник програми боротьби з ВІЛ/СНІДом у ВООЗ Мартін Донах’ю розповів IBTimes, що усунення бар'єрів на шляху отримання послуг для ВІЛ-позитивних має важливе значення для взяття ситуації з розповсюдженням вірусу під контроль.

«Росія має обмежувальні закони щодо наркотичних засобів. Це одна з небагатьох країн Європи, яка забороняє застосування метадону і була піддана критиці за закони і їх практичне застосування, щодо чоловіків, які практикують секс з чоловіками», - повідомив Донах’ю. Представник ВООЗ вважає, що країна Путіна має рухатись в напрямку декриміналізації вживання наркотичних засобів, секс-бізнесу, одностатевої активності.

На думку правозахисника закон про заборону так званої «гей-пропаганди», який у 2013 підписав Путін, призвів до збільшення гомофобних і трансфобних атак та зменшення поширення інформації про сексуальне здоров’я і ВІЛ/СНІД для ЛГБТ-спільноти Росії.

Джерело: www.pinknews.co.uk/

Підписуйтесь на аккаунт Національного ЛГБТ-порталу України в ВКонтактеTwitter і Facebook: в одній стрічці - все найцікавіше з ЛГБТ-життя України та світу. 

Підписуйтесь на Telegram канал @lgbtorgua

Підписуйтесь
на наші акаунти