188

Російський поет-гей відзначив 10-річчя спільного життя з бойфрендом в Нью-Йорку


Слава Могутін, який в середині 90-х років був вимушений емігрувати з Росії в США, відзначив 10-річчя спільного життя із американцем Брайаном Кенні.

Російський поет-гей відзначив 10-річчя спільного життя з бойфрендом в Нью-Йорку

Про це скандальний російсько-американський митець (на фото зліва) написав на своїй сторінці у Facebook.

40-річний Могутін автор семи книг і літературної премії імені Андрєя Бєлого. Як художник працює в основному з фотографією, рідше в жанрах відео і колажу.

Відверті і провокаційні публікації в газеті «Новий Погляд» в 90-х створили Могутіну скандальну популярність і стали причиною порушення проти нього двох кримінальних справ, за якими він міг отримати тюремне ув'язнення до семи років.

Його звинувачували у «відкритому і навмисному презирстві до загальноприйнятих моральних норм», «розпалюванні соціальної, національної та релігійної ворожнечі», «пропаганді жорстокого насильства, психічних патологій, і сексуальних збочень».

У 1994 році Могутін намагався зареєструвати офіційно перший одностатевий шлюб в Росії з його тодішнім партнером, американським художником Робертом Філіппіні. Ця спроба отримала розголос у всьому світі, що стало причиною ще більшого переслідування з боку влади.

Емігрував в США у 1995 році, ставши першим росіянином, який отримав політичний притулок через гомофобію. Його справа про надання притулку була підтримана Amnesty International, Human Rights Watch, Комітетом із захисту журналістів і американським ПЕН-центром.

В США Могутін продовжив свою мистецьку діяльність: організовував фотовиставки, продовжив займатись літературною і перекладацькою діяльністю, пробував себе в якості актора гей-порно.

17 вересня 2004 року Могутін зустрів свого постійного бойфренда Брайана Кенні, з яким продовжив діяльність у форматі проекту SUPERM, трупи мультимедійного локалізованого мистецтва, яка виставляється в галереях і музеях у всьому світі.

У вересні 2011 року отримав американське громадянство. Могутін висловлюється негативно щодо політики Путіна і гомофобних законів у Росії.

Підписуйтесь на аккаунт Національного ЛГБТ-порталу України в ВКонтактеTwitter і Facebook: в одній стрічці - все найцікавіше з ЛГБТ-життя України та світу. 

Підписуйтесь на Telegram канал @lgbtorgua

Підписуйтесь
на наші акаунти