307

В Росії анонімним друком вийшла книга про підлітків ЛГБТ


Російські ЛГБТ-діти розповіли про свої болісні переживання в книзі. Упорядниця книги - журналіст з Нижнього Тагілу Єлєна Клімова розповіла "Газеті.Ru", що офіційно влада не визнає існування дітей, які відчули свою «інакшість», а значить, про їх захист не йдеться. Фактично книга стала докладним дослідженням, як російські підлітки виживають зі своєю гомосексуальністю.

В Росії анонімним друком вийшла книга про підлітків ЛГБТ

Назва книги - «Діти-404. ЛГБТ-підлітки в стінах мовчання» - натякає на відповідь в інтернет-браузері, який пише, що запитуваної сторінки не існує.

Розбираючись в законі про пропаганду гомосексуалізму в Росії, прийнятому для захисту дітей, Клімова задумалася, а хто захищає ЛГБТ-дітей? Вона спробувала знайти дослідження про підлітків-геїв в нашій країні, але виявилося, що нічого подібного немає. Тоді Олена вирішила пошукати через соціальні мережі дітей, які відчули свою «інакшість», і замість п'яти-шести відповідей, їй посипалися десятки, а потім сотні листів з історіями, кожна з яких є дуже болісною.

«Проблеми і турботи виявилися недитячі. Нерозуміння батьків, цькування в школі, думки про самогубство і спроби покінчити з собою, відсутність інформації про те, хто вони такі, що з ними відбувається і як з цим жити», - написала у книзі автор. Вона почала публікувати історії дітей в інтернеті, так народився проект «Діти-404», за рік роботи до Олени прийшло понад 1500 листів.

14 сторінок книги відведено під звернення підлітків до депутатів, які придумали і прийняли закон про заборону гей-пропаганди. Книга «Діти-404» теж офіційно не існує. «У вихідних даних відсутня інформація про друкарню", - звертає увагу «Газети.Ru» Клімова.

«Коли я думала про тираж, я представляла 100-200, максимум 500 примірників», - говорить Клімова. Вона запитала у своїх друзів в соцмережах, кому потрібна така книга, і в підсумку тираж вийшов в 1200 примірників, і то багатьом не вистачило. Електронний варіант книги можна скачати в інтернеті і прочитати, а паперові версії розсилалися усім, хто зробив заздалегідь замовлення. «Ми підготували 800 конвертів з книгами, будемо поштою їх відправляти - по Росії і в сусідні країни, в основному в Україну, в Білорусію, Казахстан. Кілька примірників підуть у США, Канаду та Ізраїль, - говорить Клімова. - Решта у нас заберуть самовивозом».

Серед тих, хто замовив собі книгу, багато підлітків. Вони кажуть, що хочуть показати її своїм батькам. "Чоловік десять сказали - ось адреса моїх батьків, відправте її відразу до них. Своєрідний камін-аут. Ще книгу замовляють вчителі і навіть психотерапевти", - розповіла Єлєна Клімова.

Підписуйтесь на аккаунт Національного ЛГБТ-порталу України в ВКонтактеTwitter і Facebook: в одній стрічці - все найцікавіше з ЛГБТ-життя України та світу.  

Підписуйтесь на Telegram канал @lgbtorgua

Підписуйтесь
на наші акаунти