128

Українська Гельсінська спілка з прав людини повідомила, що від МВС очікується високий рівень толерантності до ЛГБТ


16 вересня на засіданні Експертної ради при МВС була представлена Стратегія розвитку органів внутрішніх справ. Як стало відомо УГСПЛ, Арсен Аваков схвалив Стратегію розвитку МВС, запропоновану громадськими організаціями. В одному з пунктів Стратегії йдеться про бажаний від органів правопорядку «високий рівень толерантності до вразливих груп», в тому числі до представників «нетрадиційної сексуальної орієнтації». Про це повідомляється у тексті Стратегії, яка опублікована на сайті УГСПЛ.

Українська Гельсінська спілка з прав людини повідомила, що від МВС очікується високий рівень толерантності до ЛГБТ

У другому пункті Стратегії розвитку органів внутрішніх справ під назвою «Вимоги суспільства до поліції» йдеться про те, що одним із пріоритетів роботи МВС в Україні має бути «служіння як потребам окремих громадян, так і суспільним групам».

Мова йде про те, що жодна із поданих до органів правопорядку заяв та скарг громадян не залишиться незареєстрованою та своєчасно нерозглянутою, незалежно від того, має заявник будь-які привілеї або ж навпаки – є обмеженим у частині реалізації певних прав.

«Від поліції очікується високий рівень толерантності до вразливих груп населення, які потребують на підвищену увагу та додатковий захист своїх прав з боку поліції», - повідомляється у тексті Стратегі і наводиться перелік уразливих груп населення. До них правозахисники відносять «представників етнічних меншин, мігрантів та шукачів притулку, людей з фізичними або психічними вадами, осіб нетрадиційної сексуальної орієнтації, людей похилого віку та дітей».

На думку авторів Стратегії розвитку органів внутрішніх справ, працівники МВС мають здійснювати постійний моніторинг ситуації щодо потреб вразливих категорій населення, розроблювати відповідні програми або плани заходів щодо надання їм додаткової допомоги, відслідковувати їх ефективність та бути одним із ініціаторів загальнодержавного процесу соціальної адаптації окремих категорій населення.

Підписуйтесь на аккаунт Національного ЛГБТ-порталу України в ВКонтактеTwitter і Facebook: в одній стрічці - все найцікавіше з ЛГБТ-життя України та світу.  
 

Підписуйтесь на Telegram канал @lgbtorgua

Підписуйтесь
на наші акаунти