556

Сьогодні святкують міжнародний день видимості бісексуальності


23 вересня традиційно у світі вітають бісексуальних людей і тих, хто є дружніми до них. День бісексуальності означає вшанування спільноти бісексуалів, історії бісексуальної орієнтації і культури.

Сьогодні святкують міжнародний день видимості бісексуальності

Вперше цей день відзначили у 1999 році. Його ініціаторами виступили троє ЛГБТ-активістів із Сполучених Штатів Америки: Венді Каррі зі штату Мейн, Майкл Пейдж із Флориди та Джіджі Равен Вілбар з Техасу. Як заявляла Вілбар, з часу Стоунволлських бунтів співтовариство бісексуалів, як і геїв і лесбійок, зросло в своїй силі, але бісексуали залишаються невидимими, зберігається упередження, що партнери в будь-якій парі закоханих повинні самовизначитися або як гомосексуали, або як гетеросексуали.

День святкування бісексуальності був задуманий у відповідь на маргіналізацію і упередження щодо бісексуалів не лише у гетеронормативному суспільстві, але й у самому середовищі ЛҐБТ.

Зі слів організаторів Дня вшанування бісексуальності, свято відзначається саме 23 вересня, тому що цього дня народився один із трьох засновників свята Джіджі Равен Вілбар, а також на початку вересня народився «видатний бісексуал» Фредді Меркюрі.

18 вересня 2012 року у місті Берклі, що в штаті Каліфорнія міська рада визнала 23 вересня офіційним Днем бісексуальної гордості і видимості. Це було перше місто, де це свято було проголошене на офіційному рівні.

У 2013 на День вшанування бісексуальності у Білому домі відбулась зустріч 30 борців за права бісексуалів і чиновників адміністрації президента. Метою зустрічі було обговорення питань, які турбують бісексуальні меншини. Минулого року у Британії міністр уряду у справах жінок та рівності Джо Свінсон привітала День вшанування бісексуальності 23 вересня.

Відома українська ЛҐБТ-активістка Олена Шевченко на своїй сторінці у соціальній мережі Facebook опублікувала пост, в якому розповіла, чому вважає святкування Дня бісексуальності важливим: ""Біфобія має багато проявів, але, мабуть, найгірше з них - це ставлення до бісексуальності, як до гри. Таким ставленням ми принижуємо гідність людей, які мають право на свою ідентичність, так само, як і гетеросексуальні і гомосексуальні і всі інші люди. Чому біфобія страшна? Тому що про неї ніхто не говорить і майже не думає. Феномен бісексуальності невидимий в загальній картині ідентичностей. А коли щось невидиме, воно перестає бути важливим. Давайте не дамо питанню бісексуальних людей зникнути. Давайте перестанемо дискримінувати один одного і мірятися розміром дискримінації. Вітаю всіх з днем ​​видимості бісексуальних людей і хочу сказати: Ви не одні!".

Підписуйтесь на аккаунт Національного ЛГБТ-порталу України в ВКонтактеTwitter і Facebook: в одній стрічці - все найцікавіше з ЛГБТ-життя України та світу. 

Підписуйтесь на Telegram канал @lgbtorgua

Підписуйтесь
на наші акаунти