470

«Самопоміч» ухилилась від прямої відповіді щодо прав ЛГБТ і одностатевих партнерств


Сьогодні в Українському домі відбулась публічна презентація програми політичної партії «Об’єднання «Самопоміч»», яка збирається балотуватися у Верховну Раду України на виборах 26 жовтня.

«Самопоміч» ухилилась від прямої відповіді щодо прав ЛГБТ і одностатевих партнерств

Передвиборчу програму «Самопомочі» представляли мер Львова Андрій Садовий, перша у списку до ВРУ Ганна Гопко, голова люстраційного комітету Єгор Соболєв (номер 13 у списку до парламенту), гендиректор «Датагруп» Олександр Данченко та інші обличчя партії.

Під час сесії Q&A представників «Самопомочі» журналіст Національного ЛГБТ-порталу України запитав: «Чи готова політична сила підтримувати захист ЛГБТ через внесення ознак «сексуальна орієнтація» і «гендерна ідентичність» у перелік заборонених до дискримінації у законодавстві і чи підтримує політична сила легалізацію одностатевих партнерств?»

Це запитання, здається, застало зненацька представників партії, тому відповідь була короткою. Відповіла директориня Української правничої фундації, експертка "Реанімаційного пакету реформ" і 4 номер у списку «Самопомочі» до ВРУ Оксана Сироїд.

«Насправді питання дискримінації, я думаю, є чутливим для будь кого, хто є дискримінованим. Немає значення, чи є це за ознаками раси, статі чи за соціальним статусом, і тому я вважаю, що всі мають бути рівні, незалежно від того до якої групи себе відносить людина», - повідомила Сироїд, не конкретизувавши, яка саме «рівність» дістанеться ЛГБТ-спільноті. На прохання журналіста порталу надати більш конкретну відповідь, учасники дискусії відмовили, аргументуючи це тим, що у них обмежений час на Q&A.

Після того, як першим під час Q&A прозвучало питання про ЛГБТ, мер Львова і лідер «Самопомочі» розповів, що їхня партія ідеологічно «правіша від центру» і що вони б вступили у коаліцію з «християнськими партіями».

«Без Бога в серці нічого не зробиш», - сказав Садовий, неодноразово апелюючи до Бога у своїх виступах.

Підписуйтесь на аккаунт Національного ЛГБТ-порталу України в ВКонтактеTwitter і Facebook: в одній стрічці - все найцікавіше з ЛГБТ-життя України та світу. 
 

Підписуйтесь на Telegram канал @lgbtorgua

Підписуйтесь
на наші акаунти