83

У Кейптауні закрита мечеть для геїв


Перша в ПАР мечеть, яка прихильно ставилася до геїв і дозволяла жінкам вести служби, закрита владою.

У Кейптауні закрита мечеть для геїв

Член міської ради Кейптауна повідомив Бі-бі-сі, що нещодавно створена Відкрита мечеть припинила роботу відповідно до місцевих законів, оскільки у неї немає автомобільної парковки.

Мечеть офіційно відкрила двері в п'ятницю, незважаючи на протести членів місцевої мусульманської громади. Її засновник Тадж ХАРГ заявив, що мечеть сприятиме боротьбі з радикалізмом.

"Ми відкриваємо мечеть для людей з відкритими поглядами, а не для обмежених людей", - сказав він напередодні відкриття мечеті.

Член муніципального зборів Кейптауна Ганіф Хендрікс заперечує, що закриття мечеті викликано "полюванням на відьом".

"Це питання емоційне; деякі мої колеги-мусульмани мають більш яскраво виражену думка, ніж ті, хто мусульманами не є, але для нас головне, щоб дотримувалися правил", - заявив він.

За його словами, засновник мечеті ХАРГ не подав прохання про зміну призначення будівлі, яка раніше була складським приміщенням.

"Ми зобов'язані розглядати питання безпеки та громадського здоров'я при видачі таких дозволів", - сказав Хендрікс.

Місцеві вимагають, щоб будь-яке релігійне спорудження мало принаймні одне паркувальне місце на кожні 10 прихожан.

За словами Хендрікса, процес подачі нового прохання може зайняти до півроку. Він вважає, що, якщо ця умова буде виконана, ніяких причин для відмови не буде.

Деякі місцеві мусульмани звинувачують засновника Відкритої мечеті Харга в святотатстві і оголошують його єретиком. Однак сам ХАРГ вважає, що сповідує істинний іслам.

Підписуйтесь на аккаунт Національного ЛГБТ-порталу України в ВКонтактеTwitter і Facebook: в одній стрічці - все найцікавіше з ЛГБТ-життя України та світу

Підписуйтесь на Telegram канал @lgbtorgua

Підписуйтесь
на наші акаунти