39

Творців скандального постера з Курмангази і Пушкіним зобов'язали виплатити близько 70 тис. грн штрафу


У Казахстані оштрафували творців постера, на якому був зображений поцілунок композитора Курмангази Сагирбайули і поета Олександра Пушкіна, повідомляє Espreso.tv з посиланням на Tengrinews.

Творців скандального постера з Курмангази і Пушкіним зобов'язали виплатити близько 70 тис. грн штрафу

Рішення виніс спеціалізований міжрайонний адміністративний суд Алма-Ати. Директора рекламного агентства Havas Worldwide Kazakhstan (співробітники якого створили цей постер) Дарію Хамітжанову оштрафували на 129,6 тис. тенге (близько 9 тис. грн), а саме агентство - на 185,2 тисячі тенге (близько 62 тис. грн).

Рішення може бути оскаржене. Однак хоча відповідачі не згодні з ним, апеляцію вони подавати не збираються.

Раніше через постер було порушено справу за статтею 349 Кодексу про адміністративні порушення Казахстану (порушення законодавства про рекламу).

Нагадаємо, постер із зображенням Курмангази і Пушкіна був створений рекламним агентством до центральноазійського конкурсу Red Jolbors Fest, що відбувся в Бішкеку. Він зайняв третє місце в номінації «Зовнішня реклама». Він рекламував алматинський гей-клуб «Студія 69», проте адміністрація цього закладу пізніше причетність до зображення спростувала.

Постер став об'єктом критики. Активісти, у числі яких був і Нуркен Халикберген (нащадок композитора Курмангази Сагирбайули), вимагали покарати його творців. Останній звернувся до суду з позовом проти рекламної агенції, вимагаючи з неї мільйон тенге (близько 212 тисяч рублів) як компенсацію за моральний збиток. Сам позивач на гроші не претендує - як одержувач компенсації він вирішив вказати Казахську національну консерваторію імені Курмангази.

Міністр культури Казахстану Аристанбек Мухамедіули також засудив цей постер. Він заявив, що це «якоюсь мірою злочин». Рекламне агентство, у свою чергу, вибачилося, зазначивши, що цей постер не планувалося ніде розміщувати.

Підписуйтесь на аккаунт Національного ЛГБТ-порталу України в ВКонтактеTwitter і Facebook: в одній стрічці - все найцікавіше з ЛГБТ-життя України та світу

Підписуйтесь на Telegram канал @lgbtorgua

Підписуйтесь
на наші акаунти