89

Прес-конференцію «Хто зриває КвірФест?» cпробували зірвати


Вчора, 24 вересня, о 14.00 в Інституті регіональної преси відбулася прес-конференція під назвою «Хто зриває КвірФест?».

Прес-конференцію «Хто зриває КвірФест?» cпробували зірвати

Показово, що захід розпочався зі спроби його зірвати, повідомляє Queerfest.ru

За словами директора Інституту регіональної преси Анни Шароградської, на неї чинила тиск поліція, вимагаючи скасувати прес-конференцію. Нагадаємо, що Фестиваль Квір-Культури ось вже вшосте відбувається в Санкт-Петербурзі, незважаючи на погрози екстремістів - загрози, які цього року стали реальним насильством і тиском зі сторони влади.

"Оскільки КвірФест пов'язаний з постійно виникаючими конфліктами, перешкодами, погрозами стосовно організаторів та здійснення цих загроз, добре б, щоб кожен займався своєю справою, і правоохоронці, які повинні забезпечувати порядок на заході, який проводить, повинні всю відповідальність нести повною міру, - прокоментувала ситуацію Анна Шароградська. - Спроба змусити ІРП скасувати прес-конференцію з причини того, що можуть виникнути заворушення, пов'язані з насильством - це позначає, що правоохоронці розписуються в їх професійні безпораднсті."

Завдяки стійкості і професіоналізму Інституту регіональної преси, прес-конференція все ж відбулася. Олексій Поскрьобишев, один з постраждалих під час відкриття фестивалю, розповів про те, як на майданчиках Фрідома і Ціфербурга депутат Мілонов і супроводжуючі його люди застосовували по відношенню до нього вербальне та фізичне насильство. Адвокат Ксенія Михайлова вважає, що в діях нападників є склад як адміністративного правопорушення (хуліганство), так і кримінального: незаконне позбавлення волі двох і більше осіб - гомофоби замкнули двері в приміщенні і не давали присутнім, багато з яких страждали від розпорошеного невідомого газу, вийти назовні.

Депутат Законодавчих зборів Марина Шишкіна: «Останнім часом в суспільстві з'являється тенденція боротися незаконними методами з явищами, які не вписуються в державну ідеологію. У тому числі проти абсолютно законних заходів, націлених на підтримку вразливих груп, таких як ЛГБТ. На основі суб'єктивної думки когось не можна перекручувати закон. Тиск, який чиниться на організаторів заходів і тих, хто надає для них площадки, - є незаконним. Потурання таким методам боротьби з боку влади - дуже погана практика. Зауважу також, що такі дії потім обертаються проти всіх, не тільки представників уразливих груп.»

Журналіст телеканалу «Дождь», Анатолій Бузинський, звернувся до колег, щоб вони висвітлили цю тему, «яка пов'язана не стільки з темою секс-меншин, а з чиненням тиску на культурні майданчики і їх беззахисність перед обличчям цього тиску».

У поліцію подано 24 заяви від постраждалих під час відкриття Фестивалю. Представник Уповноваженого з прав людини Юлія Волкова підкреслила необхідність «довести справу до кінця», з тим, щоб нападники були знайдені і покарані.

Організатори фестивалю закликають владу Санкт-Петербургу вжити всіх заходів, щоб забезпечити безпеку подальших заходів КвірФеста і розслідувати зриву перших днів Фестивалю.

Підписуйтесь на аккаунт Національного ЛГБТ-порталу України в ВКонтактеTwitter і Facebook: в одній стрічці - все найцікавіше з ЛГБТ-життя України та світу

Підписуйтесь на Telegram канал @lgbtorgua

Підписуйтесь
на наші акаунти