123

Прем’єр-міністр Сербії визнав, що його обов’язок - гарантувати безпеку гей-прайду


Прем'єр Сербії Александар Вучич підтримав проведення гей-прайду, але заявив, що йому "і в голову не приходило" бути присутнім на гей-параді в Белграді 28 вересня.

Прем’єр-міністр Сербії визнав, що його обов’язок - гарантувати безпеку гей-прайду

Майбутній захід викликав в місцевому суспільстві бурхливу дискусію, проте Вучіч зазначив, що "це не найважливіше сьогодні в Сербії питання". При цьому він підкреслив, що "закон необхідно поважати", і попередив, що "кожен, хто спробує спровокувати інциденти, буде дуже суворо покараний". "Мій обов'язок - всім гарантувати безпеку", - підкреслив прем'єр.

Остаточне рішення про те, чи відбудеться все-таки в сербській столиці гей-парад, буде прийнято в п'ятницю, визначальними стане гарантування безпеки, повідомив він. За словами Вучич, МВС країни має право скасувати захід "навіть в останній момент".

Відповідаючи на запитання вплив реакції до гей-параду Сербської православної церкви, яка виступає різко проти його проведення, Вучич сказав, що "поважає точку зору церкви", але нагадав, що політику держави все ж "проводить уряд відповідно до конституції".

Джерело: ru.euronews.com

Підписуйтесь на аккаунт Національного ЛГБТ-порталу України в ВКонтактеTwitter і Facebook: в одній стрічці - все найцікавіше з ЛГБТ-життя України та світу.

Підписуйтесь на Telegram канал @lgbtorgua

Підписуйтесь
на наші акаунти