66

Литву критикують за заборону на зміни статі


Рада ЄС зробив Литві зауваження за те, що вона до цих пір не прийняла необхідні закони для проведення операцій по зміні статі.

Литву критикують за заборону на зміни статі

Комітет міністрів Ради ЄС, який контролює здійснення постанов Страсбурзького суду на цьому тижні застосував щодо Литви так звану "процедуру посиленого контролю", повідомляє Delfi.lt

Таке рішення було прийнято з урахуванням того, що до цих пір всі спроби прийняття поправки до законів, необхідних для здійснення процедури зміни статі, не увінчалися успіхом.

В Кодексі цивільної відповідальності таке право є, але це положення не діє в реальноті, оскільки парламент вже більше 10 років не приймає відповідний закон. З цієї причини в 2007 році Литва програла справу в Європейському суді з прав людини.

В Україні також відсутній закон про зміну статті, процедура здійснюється за Наказом МОЗ №60. На практиці це означає проблеми отимання дозволу на зміну статті, обов'язкове хірургічне втручання та повне видалення репродуктивних органів.

Підписуйтесь на аккаунт Національного ЛГБТ-порталу України в ВКонтактеTwitter і Facebook: в одній стрічці - все найцікавіше з ЛГБТ-життя України та світу.

Підписуйтесь на Telegram канал @lgbtorgua

Підписуйтесь
на наші акаунти