174

У Белграді пройшов масовий марш за права ЛГБТ


Вчора у столиці Сербії сотні активістів ЛГБТ-спільноти взяли участь у першому гей-параді за останні чотири роки.

У Белграді пройшов масовий марш за права ЛГБТ

За оцінками ЗМІ, до параду долучилися від 1000 до 1500 активістів. Для охорони громадського порядку були задіяні спецпризначенці, спеціальна техніка та водомети, оскільки напередодні організаторам параду надходили погрози від ультраправих організацій.

Під час ходи поліція затримала близько 50 протестувальників, які виступали проти гей-параду. Як передає кореспондент Радіо Свобода, цей захід відвідало багато публічних людей. З-поміж них – акторка Мірьяна Каранович, кінорежисер Срджан Драгоєвич, міністр культури Сербії Іван Тасовач, мер Белграда Сініша Малі та голова представництва ЄС у Сербії Майкл Дейвінпорт.

Мер сказав журналістам: «Белград – це відкрите місто, що означає, що воно відкрите для всіх, і кожен має почуватися тут рівним з іншими».

Попередній гей-парад відбувся в 2010 році. Його учасників атакували представники ультраправих сил, внаслідок чого поранення отримали 150 людей. До 27 вересня 2014 року в Сербії проведення таких акцій було заборонено.

Підписуйтесь на аккаунт Національного ЛГБТ-порталу України в ВКонтактеTwitter і Facebook: в одній стрічці - все найцікавіше з ЛГБТ-життя України та світу.
 

Підписуйтесь на Telegram канал @lgbtorgua

Підписуйтесь
на наші акаунти