294

Гей-пара, яка заручилась у Азербайджані, була змушена залишити країну через переслідування


Пара гей-активістів, яка була змушена піти в підпілля після того, як місцеві ЗМІ повідомили про їх заручини, вже залишила країну.

Гей-пара, яка заручилась у Азербайджані, була змушена залишити країну через переслідування

Азербайджанський гей-активіст Джавід Набієв (відомий також як Атілла Бей Кавид) нещодавно побрався зі своїм хлопцем в місті Сумгаїт, що біля Баку, після року зустрічань.

Після того, як кілька місцевих новинних агентств опублікували фотографії з церемонії, на якій були присутні лише кілька друзів, пара отримала погрози вбивства.

Набієв повідомляв раніше, що не міг полишити будинок через те, що його оточили гомофоби. Його 19-річного хлопця примусили не виходити з дому батьки.

Повідомляється, що хлопцям все ж вдалося полишити свої будинки вночі і втекти закордон.

Джавід Набієв розповів AFP, що тепер вони «так чи інакше змушені жити у вигнанні». Гей-активіст відмовився називати країну свого місцезнаходження, лиш зазначивши, що вони не зможуть отримати в ній політичний притулок. Набієв не втрачає надії і далі продовжувати боротьбу за права ЛГБТ в Азербайджані.

«Азербайджан не має законодавства щодо захисту сексуальних меншин і наше суспільство не готове миритися з нами. Але я буду продовжувати боротьбу», - цитує слова Набієва pinknews.

Підписуйтесь на аккаунт Національного ЛГБТ-порталу України в ВКонтактеTwitter і Facebook: в одній стрічці - все найцікавіше з ЛГБТ-життя України та світу.

Підписуйтесь на Telegram канал @lgbtorgua

Підписуйтесь
на наші акаунти