72

В Естонії одностатеві партнерства можуть стати реальністю


Якщо законопроект ухвалять у другому та третьому читанні, то для ЛГБТ-спільноти Естонії одностатеві партнерсва стануть реальністю.

В Естонії одностатеві партнерства можуть стати реальністю

7 і 9 жовтня 2014 Рійгікогу (парламент Естонії) планує друге і третє читання Закону про співжиття, який, серед іншого, дає можливість юридично реєструвати одностатеві союзи. Якщо проект закону пройде третє читання, то він буде прийнятий, повідомляє Delfi.ee

Нагадаємо, Конституційна комісія не підтримала проведення референдуму щодо законопроекту про співжиття.

"Закон про співжиття неможливо порівнювати з іншими питаннями, які раніше виносилися на референдум", - сказав голова конституційної комісії Райт Марусте. Він додав, що естонське держава повинна об'єднувати, а не розмежовувати.

"Якщо оголосити про проведення референдуму щодо законопроекту про співжиття, це скоріше роздрібнить суспільство, створивши більшість, що володіє вищою юридичною владою", - пояснив Марусте.

"Різні форми співжиття - це питання, для вирішення якого (як і для будь-якого іншого, пов'язаного зі спільним проживанням) Рійгікогу виданий демократичний мандат. Закон про співжиття покликаний вирішити правові питання, тісно пов'язані з особистим життям і особистістю, і робити це за допомогою припису більшості, наділеного найвищою юридичною владою - невірно".

Згідно з Конституцією держава зобов'язана захищати сім'ю. Поняття сім'ї в рамках європейського культурного простору набагато ширше, ніж шлюб між чоловіком і жінкою, - додав Марусте.

Естонська православна церква Московського патріархату закликала всіх небайдужих людей прийти в наступну неділю, 5 жовтня до Олександро-Невського собору, де напередодні початку мітингу, спрямованого проти ухвалення Закону про співжиття, відбудеться молебень.

"Церква не може залишитися осторонь, коли є спроби узаконити гріх. Прийняття закону "про спільне співжиття", проти якого виступає більшість жителів Естонії, може зруйнувати у майбутнього покоління моральні цінності і поняття сім'ї як союзу чоловіка і жінки, благословенного Богом", - йдеться у зверненні, опублікованому на офіційному сайті ЕПЦ МП.

Підписуйтесь на аккаунт Національного ЛГБТ-порталу України в ВКонтактеTwitter і Facebook: в одній стрічці - все найцікавіше з ЛГБТ-життя України та світу.

Підписуйтесь на Telegram канал @lgbtorgua

Підписуйтесь
на наші акаунти