139

Сьогодні виповнюється 25 років з моменту легалізації в Данії першої у світі можливості укладання одностатевих партнерств


1 жовтня 1989 року у Данії був введений у дію перший у світі правовий інструмент укладання одностатевих цивільних союзів під назвою «реєстрація партнерства».

Сьогодні виповнюється 25 років з моменту легалізації в Данії першої у світі можливості укладання одностатевих партнерств

Данія є однією з найбільш демократичних і ліберальних країн світу. Одностатева сексуальна активність в цій країні була легалізована у 1933 році. Данія стала першою країною світу, яка юридично визнала співжиття одностатевих пар. Це трапилось 1 жовтня 1989 року.

З 15 червня 2012 року у Данії закон про «реєстрацію співжиття» був замінений правом геїв, лесбійок і бісексуалів вступати у повноцінний шлюб.

На даний момент Данія є країною, в якій дотримуються рівні права для всіх без виключення громадян. Єдиним винятком є заборона на здачу крові для ЧСЧ. Всі інші права, такі як усиновлення одностатевими парами дітей, служба в армії, законодавчий захист від дискримінації, є наявними у спільноти ЛГБТ.

Нагадаємо, що у червні в Данії був прийнятий важливий акт, який дозволяє трансгендерам змінювати свою статеву належність без обов’язкових процедур стерилізації, хірургічного втручання, висновку про психічний розлад. З 1 вересня для того, щоб юридично змінити стать, людині варто подати заяву і документи, та чекати 6 місяців, які відведені як «час на роздуми».

Підписуйтесь на аккаунт Національного ЛГБТ-порталу України в ВКонтактеTwitter і Facebook: в одній стрічці - все найцікавіше з ЛГБТ-життя України та світу.
 

Підписуйтесь на Telegram канал @lgbtorgua

Підписуйтесь
на наші акаунти