259

Українські ЛГБТ мають бути захищені від дискримінації для подолання епідемії ВІЛ/СНІДу до 2030 року


У новій стратегії прискорення заходів організації ЮНЕЙДС пропонується швидка і широкомасштабна реалізація програм профілактики і лікування ВІЛ, в центрі яких знаходиться людина, для припинення епідемії СНІДу до 2030 року.

Українські ЛГБТ мають бути захищені від дискримінації для подолання епідемії ВІЛ/СНІДу до 2030 року

Захід високого рівня, співорганізаторами якого виступили Гана і Свазіленд у співпраці з Об'єднаною програмою ООН з ВІЛ/СНІДу (ЮНЕЙДС), відбувся під час 69-ї Генеральної Асамблеї ООН.

Світові лідери прийшли до єдиної думки з приводу можливості припинення епідемії СНІДу як загрози суспільній охороні здоров'я до 2030 року, а також щодо того, що це завдання має займати центральне місце в період після 2015 року.

«Нам під силу створити покоління без СНІДу. Ми зобов'язані зробити так, щоб це відбулося. Країни повинні об'єднати зусилля для досягнення цієї єдиної мети і діяти спільно силою переконання, - заявив Президент Свазіленду. - Мета зрозуміла: зупинити епідемію СНІДу до 2030 року!»

Щоб домогтися викорінення епідемії, нові цілі будуть спрямовані на усунення проблеми доступу до лікування та профілактики ВІЛ шляхом постановки нових завдань на 2020. Сюди входить сміливе завдання по забезпеченню доступу до антиретровірусної терапії до 2020 року. Програма «90-90-90» дозволить 90% людей, що живуть з ВІЛ, дізнатися свій ВІЛ-статус, 90% людей, які знають свій статус, отримати доступ до лікування від ВІЛ і 90% людей, що перебувають на лікуванні від ВІЛ, домогтися вірусного придушення.

Поряд з далекоглядними цілями в області профілактики і лікування ВІЛ необхідно повторно підтвердити глобальну мету нульової дискримінації. Ключові групи населення - працівники секс-бізнесу, чоловіки-геї і інші чоловіки, що мають статеві стосунки з чоловіками, трансгендерні особи і споживачі наркотиків - незалежно від їх місця проживання і правової оцінки їхньої поведінки, повинні мати доступ до сусідніх послуг у зв'язку з ВІЛ і при цьому не піддаватися стигмі та дискримінації.

За оцінками, в кінці 2013 року в світі проживало 35 мільйонів людей з ВІЛ. Смертність внаслідок СНІДу знизилася на 35% і є найнижчою з часів пікового показника в 2005 році. 

Джерело: www.unaids.org/

Підписуйтесь на аккаунт Національного ЛГБТ-порталу України в ВКонтактеTwitter і Facebook: в одній стрічці - все найцікавіше з ЛГБТ-життя України та світу.

Підписуйтесь на Telegram канал @lgbtorgua

Підписуйтесь
на наші акаунти