308

Human Rights Watch закликала відхилити позови до творців постера з Пушкіним і Курмангази


Кеннет Рот, виконавчий директор Human Rights Watch, закликав Казахстан поважати свободу вираження та закрити справи, порушені через плакат з поцілунком Пушкіна і Курмангази.

Human Rights Watch закликала відхилити позови до творців постера з Пушкіним і Курмангази

На сайті міжнародної правозахисної організації з'явилася стаття, яка засуджує переслідування авторів скандального постеру.

"Плакат, без сумніву, провокаційний, але провокація - законна частина вільного вираження і, можливо, невід'ємна частина креативного дизайну, - сказала Майра Рітманн, дослідник Human Rights Watch у Європі та Центральній Азії.

Судова влада в Казахстані повинна гарантувати, що свобода вираження поглядів є важливішою, ніж приватне невдоволення конкретним зображенням, і гомофобія, яка маскується під культурну заклопотаність не восторжествує".

Позивачі стверджують, що плакат є неетичним і образливим не тільки для честі і гідності композитора і його нащадків, а й для всіх людей, небайдужих до мистецтва.

Нагадаємо, що творців скандального постера з Курмангази і Пушкіним зобов'язали виплатити близько 70 тис. грн штрафу.

Підписуйтесь на аккаунт Національного ЛГБТ-порталу України в ВКонтактеTwitter і Facebook: в одній стрічці - все найцікавіше з ЛГБТ-життя України та світу.

Підписуйтесь на Telegram канал @lgbtorgua

Підписуйтесь
на наші акаунти