114

Москва пояснює відмову від участі в програмі FLEX наявністю гей-пар у США


Росія відмовилася від участі в освітній програмі Future Leaders Exchange (FLEX), оскільки, за словами російської сторони, США порушували зобов’язання щодо поверненню школярів на батьківщину.

Москва пояснює відмову від участі в програмі FLEX наявністю гей-пар у США

Росія призупинила участь в програмі шкільного обміну FLEX з США у зв'язку з порушенням правил цієї програми стосовно одного з російських учасників, пише Deutsche Welle

У заяві Міністерства закордонних справ Росії відзначено, що організатори програми FLEX допомогли гей-парі обійти закони, що забороняють усиновлення з країн, які визнають одностатеві шлюби і не поважають «моральні і етичні принципи російського суспільства».

Дитячий омбудсмен Павєл Астахов сказав: «Дитина, яка має матір в Росії, була незаконно взята під опіку, і хлопчик був переданий гей-парі в США. Дитина родом з пристойної сім'ї і здорова, так що неясно, які аргументи в американської сторони».

Більш 8000 російських старшокласників відвідали США в рамках програми FLEX, яка реалізується з 1992 року з метою зміцнення зв'язків між країнами після холодної війни. У 2013 році на участь у програмі було подано 14000 заявок; організаторами програми було відібрано всього 238 анкет.

Посол США в Росії Джон Теффт у вівторок сказав: «Ми дуже жалкуємо про рішення російського уряду закрити програму, яка протягом 21 року зміцнювала зв'язки між народами Росії і США».

Девід Паттон, виконавчий віце-президент Американської ради з міжнародної освіти у Вашингтоні, який керує програмою FLEX у телефонній розмові з російською службою Радіо Свобода прокоментував заяви російського чиновника. За його словами, ця опіка насправді не була прямим результатом програми FLEX. «Під час програми це не було проблемою. Це сталося після того, як програма була завершена і у цьому випадку ми втратили можливість втручатися у події», – передає Радіо Свобода

Підписуйтесь на аккаунт Національного ЛГБТ-порталу України в ВКонтактеTwitter і Facebook: в одній стрічці - все найцікавіше з ЛГБТ-життя України та світу.

Підписуйтесь на Telegram канал @lgbtorgua

Підписуйтесь
на наші акаунти