137

Amnesty International: "Тиждень акцій" проти репресій у РФ, в тому числі щодо ЛГБТ


З 6 по 12 жовтня 2014 Amnesty International проведе "Тиждень акцій", щоб продемонструвати солідарність з тими людьми в Росії, які відкрито виступають проти зростання репресій у країні.

Amnesty International: "Тиждень акцій" проти репресій у РФ, в тому числі щодо ЛГБТ

Під гаслом "Не мовчи!" активісти в Бельгії, Нідерландах, Франції, Чехії, Польщі, Фінляндії, Україні і в Росії проведуть демонстрації, перформанси та флешмоби, писатимуть листи і підписуватимуть петиції, протестуючи проти тривалого наступу на основні свободи громадян Росії.

"Беручи нові репресивні закони, проводячи наклепницькі кампанії і переслідуючи інакомислячих, російська влада утискає право на мирний протест, право вільно висловлюватися, як в інтернеті, так і публічно, право не погоджуватися, право заявляти про те, ким ти є", - заявив Сергій Нікітін, голова представництва Amnesty International в Росії.

Старт "Тижню акцій" Amnesty International дає публікацією "Порушення права на свободу вираження думок, об'єднань і зібрань в Росії", яка присвячена чотирьом темам, що викликають особливе занепокоєння:

  • Незалежні ЗМІ в Росії - залякування, переслідування, напади і навіть безкарні вбивства журналістів.
  • Некомерційні організації - брехня, штрафи і примус до закриття за незалежну позицію і критику влади, що видається за "політичну діяльність" в інтересах іноземних спонсорів
  • Протестувальники - відмовлено в праві висловлювати власні погляди в громадських місцях, арешти і несправедливі судові розгляди.

ЛГБТІ-співтовариство переслідують за допомогою гомофобних законів і відмовляють у свободі вираження думок.

Тиждень акцій збігається з восьмою річницею вбивства російської журналістки Анни Політковської, яка була однією із найбільш непримиренних критиків Кремля і незалежним голосом російських ЗМІ. Розслідування її вбивства не було ретельним і повним, і за ці роки так і не змогло встановити замовників вбивства.

Намагаючись підштовхнути міжнародне співтовариство проявити солідарність з російськими активістами, Amnesty International закликає ЗМІ різних країн 7 жовтня опублікувати статті, що висвітлюють репресії, що проводяться проти ЗМІ в Росії. Сторінки з публікаціями з цих газет і журналів будуть складені в квіти, які в сумну річницю смерті журналістки доставлять до редакції "Нової газети", видання, в якому працювала Анна Політковська.

"Той факт, що ті, хто стояв за вбивством Політковської не знайдені, свідчить про атмосферу безкарності, що панує в Росії, і справа Анни стала символом репресій проти громадянського суспільства в країні. Незважаючи на небезпеку, багато людей в Россі продовжують відкрито критикувати владу, іноді ризикуючи своєю роботою і життями. За допомогою цієї акції ми висловлюємо захоплення їх відвагою і відзначаємо мужність тих, хто продовжує боротися з утисками, відкрито говорить про несправедливість ", - підкреслив Сергій Нікітін.

Серед акцій, які пройдуть на тижні в різних країнах Європи, будуть:

  • Створення мозаїки з фотографій людей з усього світу, які виступають в знак солідарності з громадянським суспільством в Росії.
  • Протест манекенів - манекени з плакатами в руках нагадають про те, що в Росії заборонено проводити без дозволу влади мирні акції вуличного протесту.
  • Акції в соціальних мережах, такі як #freedompostcard в Facebook, що закликають звільнити з в'язниці активіста-еколога Євгена Вітішко.

"Обмеження прав ЛГБТ активістів, незалежних НКО, незалежної паперової та інтернет преси, а також демонстрантів були підтримані і "виправдані" неймовірно агресивною пропагандою, метою якої було зобразити незгодних як загрозу "традиційним цінностям" або п'ятою колоною, яка прагне дестабілізувати Росію, щоб  догодити своїм іноземним "спонсорам". Якщо така політика триватиме, то в результаті в програші опиниться все російське суспільство ", - заявив Сергій Нікітін.

Перед "Тижнем акцій", на початку вересня, генеральний секретар Amnesty International Саліла Шетті відвідав Москву. Він зустрівся з представниками незалежних некомерційних організацій, незалежних ЗМІ, з активістами громадянського суспільства, і висловив солідарність за їх діяльністю.

"Падіння берлінської стіни 25 років тому поклало початок нової епохи для народів східної Європи - епохи свободи слова, зібрань і об'єднань. Для людей в Росії це були новопридбані свободи, але наступ на них останнім часом, особливо після того як в 2012 році Володимир Путін знову став президентом, означає, що ці свободи знову і швидко можуть бути втрачені. Але ще є люди, які відмовляються мовчати і наша солідарність - це послання підтримки ним", - підкреслив Саліл Шетті.

Підписуйтесь на аккаунт Національного ЛГБТ-порталу України в ВКонтактеTwitter і Facebook: в одній стрічці - все найцікавіше з ЛГБТ-життя України та світу.

Підписуйтесь на Telegram канал @lgbtorgua

Підписуйтесь
на наші акаунти