120

Amnesty закликає президента Чаду відмовитися від гомофобного законопроекту


В листі до президента Чаду правозахисна організація зазначає, що прийняття закону, який криміналізує гомосексуальність є «кричущою неповагою» до зобов’язань африканської країни у галузі прав людини.

Amnesty закликає президента Чаду відмовитися від гомофобного законопроекту

Африканська країна Чад, в якій ніколи раніше гомосексуальні стосунки не були злочином, розглядає можливість внесення змін до кримінального кодексу з метою заборони одностатевих сексуальних стосунків.

Ці гомофобні зміни в законодавство мають пройти процедуру схвалення парламентом, і, враховуючи зростання антигеївських настроїв у країні, рішення буде не на користь ЛГБТ-спільноти.

Розділ 361 кримінального кодексу заборонятиме одностатеву сексуальну активність між чоловіками і між жінками, та передбачатиме покарання у вигляді позбавлення волі на термін від 15 до 20 років і штраф у розмірі від 50 до 500 тис. CFA франків.

До президента Чаду Ідріса Дебі звернувся генеральний секретар Amnesty International Селіл Шетті: «Якщо цей гомофобний закон буде прийнятий, це буде значити, що президент Дебі зухвало проігнорував міжнародні і регіональні зобов'язання в галузі прав людини».

«Цей закон буде позбавляти людей їхнього права на недоторканність приватного життя, узаконить дискримінацію і включатиме стигматизацію, переслідування людей, які є, або сприймаються як гомосексуальні - незалежно від їх сексуальної поведінки», - йдеться у зверненні Шетті.

На думку генсека правозахисної організації президент Чаду має негайно втрутитись і зупинити розгляд цього законопроекту. Захисники закону стверджують, що ця гомофобна норма покликана «захистити сім’ю і відповідає інтересам жителів Чаду».

Нагадаємо, що на початку минулого місяця в Гамбії прийняли закон, що передбачає довічне ув’язнення для геїв. Але він не вступив в силу, тому що президент Гамбії його ще досі не підписав.

Джерело: www.pinknews.co.uk

Підписуйтесь на аккаунт Національного ЛГБТ-порталу України в ВКонтактеTwitter і Facebook: в одній стрічці - все найцікавіше з ЛГБТ-життя України та світу. 

Підписуйтесь на Telegram канал @lgbtorgua

Підписуйтесь
на наші акаунти