184

ЛГБТ-спільнота Киргизстану поскаржиться на депутатів в ООН, Світовий банк та ОБСЄ


Спільнота лесбійок, геїв, бісексуалів і трансгендерів (ЛГБТ) Киргизстану має намір звернутися до міжнародних інституцій для захисту від ініціативи депутатів, що стосується «кримінальної відповідальності за захист прав ЛГБТ-громадян». Про це повідомили в організації «Лабрис».

ЛГБТ-спільнота Киргизстану поскаржиться на депутатів в ООН, Світовий банк та ОБСЄ

Представник організації «Лабрис» Ніка Юр'єва повідомила, що формулювання у законопроекті – «позитивне ставлення», «нетрадиційні сексуальні стосунки», «традиційні цінності» – є занадто розмитими.

На її думку, прийнявши документ в першому читанні, депутати проголосували за обмеження свободи слова і самовираження, за поширення інформації, за заохочення фізичного, психологічного та сексуального насильства щодо частини киргизстанського суспільства з боку правоохоронних органів і радикально налаштованих громадян, за зростання кількості самогубств серед гомосексуальних підлітків, які опиняться без доступу до інформації, без права на підтримку - як з боку сім'ї, так і з боку держави, за позбавлення права кожної людини створювати об'єднання та асоціації для захисту власних прав, за порушення норм Конституції, а також ряду міжнародних зобов'язань країни».

«Немає жодної країни в світі зі схожим законодавством. ЛГБТ-організації Киргизстану мають намір залучити до процесу обговорення дискримінаційної ініціативи максимальну міжнародну увагу. Ми звернемося до міжнародних органів з прав людини та інших структур, які так чи інакше взаємодіють з представниками нашої держави - в комітети ООН, Всесвітній банк, ОБСЄ», - повідомила Юр'єва.

Нагадаємо, з 26 березня цього року законопроект «Про внесення доповнень до деяких законодавчих актів Киргизької Республіки» перебував в процесі громадського обговорення. За цей час правозахисні організації не раз зверталися до депутатів Жогорку Кенеша з проханням відкликати законопроект як приведе до негативних соціальних наслідків.

Підписуйтесь на аккаунт Національного ЛГБТ-порталу України в ВКонтактеTwitter і Facebook: в одній стрічці - все найцікавіше з ЛГБТ-життя України та світу.

Підписуйтесь на Telegram канал @lgbtorgua

Підписуйтесь
на наші акаунти