158

США засудили намір Киргизстану прийняти антигейський закон


Правозахисники зазначають, що Бішкек копіює аналогічний російський закон,розкритикований на Заході.

США засудили намір Киргизстану прийняти антигейський закон

США засудили плани Киргизстану прийняти закон про заборону «пропаганди гомосексуалізму», заявивши, що він має дискримінаційний характер і завдасть шкоди громадянському суспільству, повідомляє Голос Америки.

Минулого тижня в парламенті Киргизстану почалися дебати щодо законопроекту, що пропонує посилити покарання за «популяризацію гомосексуальних стосунків» та «пропаганду гомосексуального способу життя».

Новий законопроект передбачає введення штрафів і тюремного ув'язнення строком до одного року для осіб, «які формують позитивне ставлення до нетрадиційних сексуальних відносин» серед неповнолітніх або в ЗМІ.

«Ніхто не повинен бути позбавлений голосу або ув'язнений через те, хто він, або кого він любить. Закони, що дискримінують одну групу людей, загрожують фундаментальним правам всіх людей. Широкі обмеження на громадянське суспільство наносять шкоду демократії», - йдеться в заяві посольства США в Киргизстані.

Будучи економічно слабкою країною з населенням в 5,5 мільйонів, яка межує з Китаєм і через яку пролягає маршрут наркотрафіку з Афганістану, Киргизстан намагається побудувати першу парламентську демократію в авторитарній пострадянській Центральній Азії. З 2005 року два її президента були зміщені на хвилі народних повстань.

Щоб стати законом, запропонований законопроект має пройти три читання і бути підписаним президентом.

Посольство США закликало парламентарів Киргизстану виступити «проти законодавства, яке вводить кримінальну відповідальність за вираження ідентичності або обмежує громадянське суспільство».

Правозахисна організація Human Rights First закликала адміністрацію президента США Барака Обами публічно засудити запропонований в Киргизстані законопроект про заборону «пропаганди» гомосексуалізму і домагатися від Бішкеку припинення прийняття «цього відверто гомофобного законопроекту».

За словами правозахисників, законопроект копіює аналогічний російський закон.

Росія, яка надає економічну підтримку Киргизстану і має в цій країні свою авіабазу, опинилася під вогнем критики з боку Заходу, після того як президент Володимир Путін підписав закон про заборону «пропаганди гомосексуалізму» в червні минулого року.

На думку критиків, закон фактично заборонив будь-які публічні акції на захист прав ЛГБТ-спільноти, і може використовуватися для переслідування будь-кого, хто висловлює підтримку геям і лесбійкам. Путін також заборонив усиновлення російських дітей одностатевими парами.

«Поки неясно, як буде сприйнятий цей законопроект в парламенті, - заявив прес-секретар президента Кадир Токтогула. - Законопроект знаходиться на дуже ранній стадії, і поки ніхто не готовий його коментувати».

Однак як проурядові, так і опозиційні фракції в парламенті вже висловилися в основному на підтримку законопроекту, а деякі депутати навіть закликали посилити його.

Підписуйтесь на аккаунт Національного ЛГБТ-порталу України в ВКонтактеTwitter і Facebook: в одній стрічці - все найцікавіше з ЛГБТ-життя України та світу.

Підписуйтесь на Telegram канал @lgbtorgua

Підписуйтесь
на наші акаунти