383

Парламент Киргизстану прийняв у першому читанні заборону «гей-пропаганди»


Сьогодні більшість депутатів парламенту Киргизстану виступили проти так званої гей-пропаганди. Про це повідомляє «Вечірній Бішкек».

Парламент Киргизстану прийняв у першому читанні заборону «гей-пропаганди»

Сьогодні, 15 жовтня, на засіданні парламенту депутати підтримали в першому читанні поправки відразу в декілька нормативно-правових документів: Кримінальний та Адміністративний кодекси, закони "Про мирні зібрання" і "Про засоби масової інформації". Коригування стосуються заборони на гей-пропаганду. "За" проголосувало 79 депутатів, "проти" - 6.

За словами одного з ініціаторів поправок Курманбека Дийканбаєва, законопроект спрямований на захист сімейних цінностей. На його думку, чисельність лесбійок і гомосексуалів в Киргизстані зростає, їх приблизно 35 тис. осіб.

"Ситуація з ВІЛ / СНІДом ускладнилася. На жаль, зараз діти залишені наодинці з телевізором та Інтернетом, де часто пропагують нетрадиційні форми сексуальних відносин. Нашу країну хочуть зробити досвідченим майданчиком. Ми не маємо права втручатися в те, що коїться в будинку у людей з такою орієнтацією, але ми можемо заборонити їм публічну гей-пропаганду. У світі 25 мільйонів людей хворіють на СНІД. Якщо раніше ВІЛ/СНІДом хворіли наркомани, то тепер ці хвороби передаються статевим шляхом ", - сказав Дийканбаєв.

Депутат зазначив, що законопроект ініційований на прохання громадськості.

"Багато хто знає про одностатеве кохання, про те, як за неї агітують. Але для нас велику цінність надають традиційні підвалини, згуртованість сім'ї. По телебаченню показують біжучий рядок, де хлопець для інтимних послуг шукає чоловіка з коштами. Хіба такої реклами недостатньо, щоб заборонити гей-пропаганду? "- задався питанням він.

Зміни до Кримінального кодексу Киргизстану передбачають, що у випадку скоєння «злочину», людина, яка буде спіймана на гей-пропаганді, може бути позбавлена волі на термін до 1 року.

Підписуйтесь на аккаунт Національного ЛГБТ-порталу України в ВКонтактеTwitter і Facebook: в одній стрічці - все найцікавіше з ЛГБТ-життя України та світу.
 

Підписуйтесь на Telegram канал @lgbtorgua

Підписуйтесь
на наші акаунти