242

В Києві пройшла акція проти гомофобного законопроекту в Киргизстані


В столиці пройшла акція проти законодавчої заборони так званої "гей-пропаганди" у в Киргизстані. Організаторами акції виступила ГО «Інсайт».

В Києві пройшла акція проти гомофобного законопроекту в Киргизстані

Сьогодні відбулась акція-пікет посольства Киргизстану в Києві проти гомофобного законопроекту про так звану «пропаганду гомосексуалізму», який був прийнятий у першому читанні парламентом цієї країни. В разі його прийняття людина, яка буде спіймана на «гей-пропаганді», може бути позбавлена волі на термін до 1 року.

Учасники почали акцію з «гей-пропаганди»

«Сьогодні ми прийшли до посольства Республіки Киргизстан, щоб виразити свій протест проти прийняття в першому читані гомофобного законопроекту і проти заборони так званої «пропаганди гомо сексуальності».

"Ми хочемо нагадати послу Киргизстану в Україні, а також, якщо нас почують, депутатам Киргизстану про те, що в Україні такого закону прийнято не було. В Україні був запропонований такий законопроект, проте його не приймали. В Україні ми зараз, зібравшись, можемо насолоджуватися свободою слова і свободою на мирні зібрання. Цього, на жаль, не зможуть зробити наші колеги в Киргизстані, після того, як цей законопроект пройде всі три читання.

Ми хочемо нагадати, що це стосується не тільки ЛГБТ-спільноти, це стосується свободи слова в цілому, тому що законопроект покликаний обмежити розповсюдження будь-якої позитивної чи нейтральної інформації про гомосексуальність – це означає, що говорити про себе буде заборонено, це означає, що висловлювати свої думки буде заборонено, це означає, що ЛГБТ-людям буде заборонено збиратися на мирні зібрання і виражати свої погляди. Ми вважаємо це цензурою і тому ми вимагаємо, щоб влада Киргизстану подумала ще раз, депутати подумали ще раз, що вони роблять, тому що це перший крок до заборони всього громадянського суспільства в країні», – Олена Шевченко, директорка ГО «Інсайт».

«Я читав обґрунтування цього законопроекту, там написано, що він не суперечить зобов’язанням Республіки Киргизстан і що він не суперечить міжнародному законодавству і такі закони є в Литві, Латвії та інших країнах Європи. Це брехня. В Литві, Латвії та в Україні були спроби прийняти такі законопроекти, але воно були відмінені, тому що це суперечить Конвенції про права людини, тому що це суперечить всьому міжнародному законодавству, це суперечить офіційній позиції ООН. Є лише одна країна в Європі, яка прийняла такий закон, вона має назву Російська Федерація. Є інші країни в світі, в яких переслідують ЛГБТ, такі країни, як Уганда, Зімбабве. Киргизстану належить обрати свій шлях, на кого він буде орієнтуватися – на Європу чи на Уганду», – заявив Андрій Кравчук, центр «Наш світ».

Під час акції не обійшлося без провокацій. Невідомі кидали з будинку в якому розсташоване посольство в учасників помідори, горіхи, а також велику пляшку з водою, яку розірвало від падіння. Після цього учасники написали заяву в міліцію про спробу нанести тілесні ушкодження учасникам.

Нагадаємо, гомофобний закон у першому читанні був прийнятий 15 жовтня на засіданні парламенту. Зміни до Кримінального кодексу Киргизстану передбачають, що у випадку скоєння «злочину», людина, яка буде спіймана на гей-пропаганді, може бути позбавлена волі на термін до 1 року.

За словами одного з ініціаторів поправок Курманбека Дийканбаєва, законопроект спрямований на «захист сімейних цінностей». На його думку, чисельність лесбійок і гомосексуалів в Киргизстані зростає, їх приблизно 35 тис. осіб.

Сполучені Штати вже виступили проти такої ініціативи. «Ніхто не повинен бути позбавлений голосу або ув'язнений через те, хто він, або кого він любить. Закони, що дискримінують одну групу людей, загрожують фундаментальним правам всіх людей. Широкі обмеження на громадянське суспільство завдають шкоди демократії», – йдеться в заяві посольства США в Киргизстані.

Представник Киргизької організації «Лабрис» Ніка Юр'єва повідомила, що формулювання у законопроекті – «позитивне ставлення», «нетрадиційні сексуальні стосунки», «традиційні цінності» – є занадто розмитими.

На її думку, прийнявши документ в першому читанні, депутати проголосували за обмеження свобод слова,самовираження та інформації, за заохочення фізичного, психологічного та сексуального насильства щодо частиною киргизстанського суспільства з боку правоохоронних органів і радикально налаштованих громадян, за зростання кількості самогубств серед гомосексуальних підлітків, які опиняться без доступу до інформації, без права на підтримку – як з боку сім'ї, так і з боку держави, за позбавлення права створювати об'єднання та асоціації для захисту власних прав, за порушення норм Конституції, а також ряду міжнародних зобов'язань країни».

Підписуйтесь на аккаунт Національного ЛГБТ-порталу України в ВКонтактеTwitter і Facebook: в одній стрічці - все найцікавіше з ЛГБТ-життя України та світу.

Підготував Левчук Тимур

Підписуйтесь на Telegram канал @lgbtorgua

Підписуйтесь
на наші акаунти