593

Папа Франциск зазнає поразки в битві за права геїв


Папа Римський Франциск, що виступав за прийняття документу, який кардинально змінив би ставлення Римсько-католицької церкви до геїв, зазнав фіаско.

Папа Франциск зазнає поразки в битві за права геїв

Для того, щоб документ був прийнятий, його мали підтримати дві третини єпископів, проте після закінчення двотижневого синоду цього не трапилося, повідомляє BBC.

Перший варіант документу, який на латині називається Relatio post disceptationem, був опублікований в понеділок і викликав великий резонанс.

У ньому говорилося, що католицька церква як і раніше засуджує гомосексуальність і не визнає одностатеві шлюби, але гомосексуали "володіють талантами і чеснотами, які можуть послужити на благо християнської спільноти".

На голосування була винесена менш радикальна версія документу, де йшлося про те, що "людей з гомосексуальними схильностями потрібно зустрічати з повагою і делікантностью". Однак навіть таку версію не підтримало необхідна кількість єпископів.

Камінь спотикання

Виступивши після голосування, Папа Франциск зізнався, що був би "стурбований і засмучений", якби не став свідком "жвавих обговорень", або якби "всі прийшли до мовчазної і фальшивої згоди" у цьому питанні.

При цьому Папа Римський наполягає на тому, що повний варіант документа, включаючи параграфи, що не були схвалені, повинен бути опублікований.

В свою чергу католицька організація New Ways Ministry, яка відстоює права геїв, заявила, що "вкрай розчарована тим, що в остаточному варіанті документа синод не поширив великодушне запрошення в лоно церкви геїв і лесбіянок, хоча воно містилося в чорновому варіанті".

Прогресивно налаштовані єпископи і захисники прав сексуальних меншин вітали чорновий варіант документа, проте консерватори визнали його "​​зрадою" інтересів церкви.

Опублікований документ слугуватиме точкою відліку для католиків усього світу до тих пір, поки новий синод не перегляне його в майбутньому році.

Вважається, що лібералізації церковної доктрини домагається сам Папа Римський Франциск, який минулого року заявив: "Хто я такий, щоб судити геїв?"

Підписуйтесь на аккаунт Національного ЛГБТ-порталу України в ВКонтактеTwitter і Facebook: в одній стрічці - все найцікавіше з ЛГБТ-життя України та світу.

Підписуйтесь на Telegram канал @lgbtorgua

Підписуйтесь
на наші акаунти