116

Біля Кабміну невідомі намагались використати тему ЛГБТ для спекуляції


Сьогодні біля Кабінету міністрів України відбувся пікет з вимогою до Уряду закупити ліки тяжкохворим українцям. 21 жовтня сплинув термін, відведений Прем'єр- міністром України на закупівлю ліків для хворих на онкологію, туберкульоз, гепатити, ВІЛ, гемофілію та інші небезпечні хвороби, з 80% закупили лише 6%.

Біля Кабміну невідомі намагались використати тему ЛГБТ для спекуляції

Організатори назвали цю дату «чорним вівторком» для смертельно-хворих українців, адже закупівлі знову провалені і вже є зафіксовані смерті пацієнтів через відсутність ліків у лікарні. Саме тому, всі вони, вдягнені у одяг чорного кольору прийшли під Кабмін з останньою надією вимагати закупити ліки пацієнтам.

Як повідомив один з учасників акції, спеціаліст відділу адвокації Всеукраїнської мережі ЛЖВ Олександр Гатіятуллін, не обійшлося без провокацій у дусі «чорно-голубого піару». На акцію прибув автобус із затемненими вікнами, з якого вийшла представниця, яку ідентифікували як псевдоЛГБТ:

«Це було недовго, буквально хвилин 5. Вийшла з автобусу лише дівчина в яскравому макіяжі. В автобусі бачив чоловіка в перуці і одягненого в яскравий жіночий одяг, але він не вийшов. Ми дівчині пояснили, намагалися апелювати до совісті, вона зайшла в автобус. Міліція теж спрацювала нормально, фактично відразу ж з'явилися поруч з автобусом і здійснила превентивні заходи для недопущення провокації. Вони з кватирок автобусу махали ЛГБТ прапорами, показували дулі і поїхали».

«Думаю, що за сценарієм, група молодих людей (так звані «тітушки», які теж прийшли на акцію – авт.), повинна була організувати побоїще з псевдоЛГБТ, преса переключилася б на них і основні меседжі акції загубилися, але не вийшло», - розповів пан Гатіятуллін.

Тепер всі, хто потребують ліків і всі, хто протестував біля Кабміну змушені чекати «реагування Кабміну».

«Були передані дуже чіткі вимоги, щоб закупівлі ліків за державними програмами в терміновому порядку провели», - розповів Олександр Гатіятуллін.

Виконавчий директор ВБО "Точка опори" і ЛГБТ-активіст Богдан Глоба заявив, що ЛГБТ не мають відношення до цієї спроби скомпрометувати ЛГБТ і тих, хто потребує ліків

"Сьогодні ми знову стали свідками безсоромного використання теми ЛГБТ в політичних технологіях. Український ЛГБТ-рух не має жодного стосунку до цієї провокації і висловлює свою повну підтримку організаціям, які відстоюють права пацієнтів, серед яких є і представники нашої спільноти. Ми висловлюємо протест проти брудних маніпуляцій, які до цього востаннє намагались використати в січні проти Євромайдану".

Подписывайтесь на аккаунт Национального ЛГБТ-портала Украины в ВКонтактеTwitter и Facebook : в одной ленте - все самое интересное из ЛГБТ-жизни Украины и мира.

Підписуйтесь на Telegram канал @lgbtorgua

Підписуйтесь
на наші акаунти