128

Представниця ОБСЄ занепокоєна гомофобним законопроектом Киргизстану


Дунья Міятовіч, яка є представницею ОБСЄ з питань свободи ЗМІ заявила, що депутати парламенту Киргизстану мають переглянути правові положення, які криміналізують інформацію, пов'язану з ЛГБТ. Її заява опублікована на сайті ОБСЄ.

Представниця ОБСЄ занепокоєна гомофобним законопроектом Киргизстану

«Ці поправки вкрай неясно сформульовані і залишають місце для їх широкого тлумачення, що, в разі прийняття, буде мати негативні наслідки для свободи слова і свободи ЗМІ. Навіть ті, хто повідомляють про випадки дискримінації щодо представників ЛГБТ, можуть постраждати від переслідування на підставі цих положень», - заявила Міятович.

ОБСЄ нагадує, що одне з ключових положень в поправках, які були схвалені в першому читанні парламентом Киргизстану 15 жовтня, стосується безпосередньо питань свободи ЗМІ щодо інформації про представників ЛГБТ. Будь-хто, хто буде помічений в «формуванні позитивного ставлення до нетрадиційних сексуальних відносин, використовуючи ЗМІ або інформаційно-телекомунікаційні мережі, в тому числі Інтернет», може бути покараний позбавленням волі на строк до одного року.

Разом з тим, представниця зазначила, що за минулі кілька років у Киргизстані були досягнуті помітні просування в реформуванні законодавства у сфері ЗМІ та в просуванні свободи ЗМІ.

«Проте кримінально-правові норми, такі як запропоновані законодавчі зміни про інформацію, пов'язану з ЛГБТ, і недавнє фактичне введення кримінальної відповідальності за наклеп, йдуть врозріз з розпочатими позитивними кроками і не повинні стати тенденцією обмеження опозиційних голосів в Киргизстані», - заявила Міятович. 

Джерело: ca-news.org

Підписуйтесь на аккаунт Національного ЛГБТ-порталу України в ВКонтактеTwitter і Facebook: в одній стрічці - все найцікавіше з ЛГБТ-життя України та світу.

Підписуйтесь на Telegram канал @lgbtorgua

Підписуйтесь
на наші акаунти