181

У Білорусі стали відомими обставини шокуючого гомофобного нападу


Білоруський портал gayby.net оприлюднив деталі історії агресивного гомофобного нападу, який трапився у травні цього року в Мінську і зробив із жертви інваліда до кінця його життя.

У Білорусі стали відомими обставини шокуючого гомофобного нападу

Батьки та друзі не хотіли афішувати історію Михайла Піщевського, побоюючись осуду з боку сусідів, знайомих і суспільства. Переломним став момент, коли з'явилася надія повернути його хоч і не до попереднього, але життя.

Вночі 25 травня 2014 року Михайло вийшов з мінського клубу, у якому проходила гей-вечірка. До клубу близько другої години ночі підійшла група людей. Дівчина, що вийшла з клубу, поскаржилася їм, що вона нікого не зацікавила, оскільки на вечірці присутні одні геї. Гомофоби вирішили дочекатись тих, хто виходитиме з клубу і розібратись з ними. Одним з тих, хто вийшов з клубу був Михайло, на якого після словесної перепалки напав Л. (повну інформацію, поки неможливо розкрити тому що винесений вирок ще не набув законної сили) і почав його бити.

Побачивши, що жертва серйозно постраждала, компанія Л. втекла з місця злочину. В арці сусіднього будинку вони спостерігали за приїздом машини швидкої допомоги і міліції. В цьому укритті їх і помітив один з очевидців, який самостійно затримав агресора і передав його працівникам міліції.

В результаті нападу Михайлу був заподіяний перелом черепа і відбувся крововилив у мозок. В ході операцій довелося вирізати близько 20% головного мозку. Міша пролежав у комі близько місяця, і шанс на те, що він залишиться в живих, був мінімальний. Тим не менш, хлопець отямився. Зараз він знаходиться у важкому стані. Після місяця в комі Михайло відкрив очі і почав дихати самостійно, зараз почав трохи реагувати на слова, але, як зазначають його друзі, він не спілкується із зовнішнім світом. Михайла збираються виписати з лікарні найближчим часом. Не тому, що йому стало радикально краще, а тому що білоруська медицина в даному випадку безсила.

Нападник Михайла Л. був засуджений на 2 роки і 8 місяців обмеження волі у виправній колонії. Також йому необхідно буде виплатити 100 млн. білоруських рублів за заподіяну моральну шкоду.

З обтяжуючих вину обставин судом враховано лише стан алкогольного сп'яніння обвинуваченого. Про те, що злочин було скоєно на грунті ненависті через нетерпимість до сексуальної орієнтації іншої людини, у справі нічого не говориться. Хоча на це вказували свідчення свідків, та й сам нападник під час процесу не приховував свого ставлення до гомосексуалів.

Друзі Михайла почали кампанію зі збору коштів для його реабілітації.

Реквізити: USD

Correspondent Bank: CITIBANK N.A., NEW YORK

SWIFT: CITIUS33 Account 36316265

Bank reciever: BELARUSBANK 18, DZERZHINSKI AVE, MINSK 220089, BELARUS

SWIFT: AKBBBY2X

Reciever: Bartashevich Valiantsina

Account number: 000284

For treatment Michael Pischevskiy

Acc. at branch 527/527

Джерело: www.news.gayby.net

Підписуйтесь на аккаунт Національного ЛГБТ-порталу України в ВКонтактеTwitter і Facebook: в одній стрічці - все найцікавіше з ЛГБТ-життя України та світу.

Підписуйтесь на Telegram канал @lgbtorgua

Підписуйтесь
на наші акаунти