150

Литовські геї поскаржились до суду на телеканал, який не хоче транслювати їх кліп у прайм-тайм


Ліга геїв Литви (ЛГЛ) в четвер звернулася до суду з проханням скасувати висновок інспектора з журналістської етики про те, що соціальна реклама про сексуальні меншини має обмежуватись, бо негативно впливає на неповнолітніх.

Литовські геї поскаржились до суду на телеканал, який не хоче транслювати їх кліп у прайм-тайм

У поданій до Вільнюського окружного адміністративного суду скарзі, копію якої отримало агентство BNS, організація вказала, що, керуючись висновком, телеканал TV3 погодився показувати кліп тільки з 23 годин до 6 годин і з поміткою S.

Як відзначає ЛГЛ, метою цього відеокліпу - "показати, що в суспільстві існують люди з іншою сексуальною орієнтацією, які (...) не хочуть піддаватися гнобленню або дискримінації", однак кліп "ніяким чином не заохочує глядачів ставати гомосексуальними і створювати такі сім'ї" .

Скаргу підписав керівник ЛГЛ Володимир Симонко.

Організація зазначає, що висновок інспектора з журналістської етики "робить інформацію про представників ЛГБТ-спільноти (лесбіянки, геї, бісексуали, транссексуали) абсолютно недоступною для неповнолітніх", хоча "саме неповнолітні знущаються і застосовують фізичне або психологічне насильство щодо неповнолітніх та інших осіб іншої сексуальної орієнтації ".

Інспектор з журналістської етики Зіта Замжічкене минулого місяця затвердила висновок групи експертів, в якому зазначено, що відеокліп про сексменшини "має негативний вплив на емоційний, духовний, психічний розвиток і здоров'я неповнолітніх, на належне формування фундаментальних цінностей у житті".

Відеокліп містить стереотипи про секс-меншини, в ньому показані миті життя гомосексуальних пар, наводяться статистичні дані про те, що всього 12% жителів Литви кажуть, що знайомі хоча б з однією лесбійкою, геєм чи бісексуальною людиною, і також зазначається, що "інші 88% теж знайомі, тільки не знають про це ". 

Джерело: ru.delfi.lt

Підписуйтесь на аккаунт Національного ЛГБТ-порталу України в ВКонтактеTwitter і Facebook: в одній стрічці - все найцікавіше з ЛГБТ-життя України та світу.

Підписуйтесь на Telegram канал @lgbtorgua

Підписуйтесь
на наші акаунти