55

Amnesty International закликає українську владу захистити ЛГБТ


"Права людини – понад усе? Чи дійсно вірять в це нові народні обранці? Чи будуть вони піклуватись про рівність всіх громадян та громадянок України, незалежно від їх сексуальної орієнтації чи гендерної ідентичності?", - задає питання Amnesty International

Amnesty International закликає українську владу захистити ЛГБТ

Расизм, шовінізм, гомофобія, ісламофобія та антисемітизм все ще поширені на вулицях, у ЗМІ та у політичних дебатах. Європейські дослідження постійно демонструють високий рівень упереджень і нетерпимості серед усіх верств суспільства.

Яку б форму вона не приймала, дискримінація базується на заперечені чи неприйнятті відмінностей. Вона виникає в результаті неповаги до гідності й відмови визнати однакову цінність кожної людини. Права людини не можуть бути забезпечені у випадку, коли їх дотримання заборонено або обмежене за будь-якою ознакою. Це знайшло своє відображення в першій статті Загальної декларації прав людини, яка говорить, що «всі люди народжуються вільними і рівними у своїй гідності та правах».

У рамках кампанії в Україні Amnesty International зосереджує свою роботу на протидії дискримінації представників ЛГБТ-спільноти: лесбійок, геїв, бісексуальних та трансґендерних людей. У доповіді «Нема підстав для гордості. Дискримінація ЛГБТ в Україні» Amnesty International висвітлює системний характер проявів дискримінації з боку посадових осіб і громадськості щодо представників ЛГБТ. Напади на ЛГБТ підживлюються заявами посадових осіб та церковних лідерів, які мають стереотипний та дискримінаційний характер.

Рекомендації, які Amnesty International розробила ще в 2013 році, є актуальними і для нової влади. Ми закликаємо майбутніх парламентаріїв гарантувати, що представники ЛГБТ-спільноти (лесбійки, геї, бісексуали та трансгендери) не будуть позбавлені фундаментальних прав людини, в тому числі прав на свободу висловлювань та мирні збори.

Amnesty International нагадує, що рік тому одним з наріжних каменів на шляху до підписання Україною угоди з асоціації з ЄС було питання впровадження антидискримінаційного законодавства. Влада свідомо спекулювала на цьому питанні. Зокрема, колишній Прем'єр-міністр України Микола Азаров заявляв, що, начебто, однією з вимог для підписання угоди була легалізація одностатевих шлюбів в Україні, тим самим граючи на гомофобних настроях у суспільстві та напряму ігноруючи заклики Amnesty International щодо непоширення держслужбовцями заяв, які б посилювали дискримінацію ЛГБТ-спільноти.

Нова влада також не прагне дотримуватись наших рекомендацій. Так, у липні 2014 року київська влада не змогла забезпечити безпеку "Маршу рівності", а мер Києва Кличко, Виталий Владимирович публічно назвав цю подію, яка мала пройти в форматі правозахисної ходи, "розважальним заходом", що не відповідало дійсності та поширювало стереотипні уявлення про ЛГБТ.

Підписуйте та поширюйте нашу петицію!

Підписуйтесь на аккаунт Національного ЛГБТ-порталу України в ВКонтактеTwitter і Facebook: в одній стрічці - все найцікавіше з ЛГБТ-життя України та світу.
 

Підписуйтесь на Telegram канал @lgbtorgua

Підписуйтесь
на наші акаунти