464

Олена Шевченко закликала ЛГБТ не боятись заявляти про себе


В останній день жовтня біля КМДА відбулась акція на захист кінотеатру “Жовтень”, який був підпалений 29.10 під час показу фільму з ЛГБТ-програми Sunny Bunny. Організатором акції став громадський активіст і правозахисник Зорян Кісь.

Олена Шевченко закликала ЛГБТ не боятись заявляти про себе

До громади, яка прийшла під мерію в жовтих кольорах і з тематичними плакатами, вийшли чиновники Київради, народні депутати, діячі культури і свідки пожежі у “Жовтні”.

Заступниця голови КМДА Ганна Старостенко зачитала декларативну резолюцію, затверджену депутатами Київради у зв’язку з підпалом кінотеатру на Подолі. У документі сказано, що влада міста звернеться до ГПУ, МВС з приводу розслідування злочину і притягнення до відповідальності винних, гарантуватиме відновлення роботи кінотетру "Жовтень", буде шукати фінансування з бюджету на ремонт.

Мер Києва Віталій Кличко вийшов до протестуючих і підтвердив наміри депутатів щодо відбудови і відновлення роботи “Жовтня”, передачі його в довгострокову оренду ТОВ “Кіноман” і звільнення від орендної плати на час реконструкції.

Для цього Кличко має намір створити благодійний фонд, який очолить керівниця кінотеатру Людмила Горделадзе.

Так як підпал трапився під час показу ЛГБТ-фільму в рамках “Молодості”, перед протестуючими виступила членкиня журі Sunny Bunny, голова громадської організації “Інсайт”, яка працює з ЛГБТ-спільнотою, Олена Шевченко.

Вона закликала ЛГБТ заявляти про себе та свої права, боротися з дискримінацією за ознаками сексуальної орієнтації і гендерної ідентичності.

Переможець на позачергових парламентських виборах у 223 окрузі Юрій Левченко (ВО “Свобода”) сказав, що не потрібно зачаровуватись декларативним рішенням Київради і готуватись до наступної публічної акції на захист “Жовтня” 12 листопада о 10 ранку біля приміщення Київської обласної ради, де можна буде змусити депутатів прийняти конкретні юридичні рішення.

Підготували Тимур Левчук і Максим Івануха

Підписуйтесь на аккаунт Національного ЛГБТ-порталу України в ВКонтактеTwitter і Facebook: в одній стрічці - все найцікавіше з ЛГБТ-життя України та світу.

Підписуйтесь на Telegram канал @lgbtorgua

Підписуйтесь
на наші акаунти