411

Під час пожежі в «Жовтні» згоріло 4 фільми з ЛГБТ-програми


Сьогодні відбулася офіційна церемонія закриття 44-го кінофестивалю «Молодість» та роздача нагород, в тому числі у конкурсній програмі ЛГБТ-фільмів Sunny Bunny.

Під час пожежі в «Жовтні» згоріло 4 фільми з ЛГБТ-програми

Під час прес-брифінгу, на якому оголосили переможців конкурсу ЛГБТ-фільмів, зі спеціальною заявою виступив директор «Молодості» Андрій Халпахчі.

Він сказав, що вперше за роки існування Sunny Bunny фестиваль стикнувся з такою кількістю незрозумілих проявів з боку сил, «які народилися після певних подій в Україні». На думку Халпахчі «це дії політичного характеру, які покликані зірвати євроінтеграцію». Очільник «Молодості» зауважив, що на підпал "Жовтня" відреагував навіть Держдепартамент США.

«Програма Sunny Bunny існувала, існує і буде існувати», - заявив Андрій Халпахчі.

Член журі Sunny Bunny з Росії Роман Дорофєєв зачитав переможців українською мовою. За словами журі (на фото), їм вдалося переглянути 14 з 18 фільмів програми, тому що 4 згоріли у кінотеатрі «Жовтень».

Фото Тимур Левчук

Найкращим фільмом програми назвали «Усе ламається» (Nånting måste gå sönder) швецького режисера Естер Мартін Бергсмарк. Статуетка у формі Sunny Bunny була вручена послу Швеції в Україні Андреасу фон Бекерату, який виступив з емоційною промовою щодо становища ЛГБТ в Україні.

«В моєму розумінні право кохати – універсальне. Права ЛГБТ – це право кохати того, кого хочеш. Я пишаюсь тим, що Швеція пройшла довгий шлях боротьби за права ЛГБТ. У Швеції ми боремося за права ЛГБТ. Дозвольте висловити повагу ЛГБТ-активістам України», - сказав посол.

Особливі відзнаки конкурсу Sunny Bunny дісталися стрічкам «Зухвала» (Mala Mala) і "Форт Б’юкенен" (Fort Buchanan).

Підписуйтесь на аккаунт Національного ЛГБТ-порталу України в ВКонтактеTwitter і Facebook: в одній стрічці - все найцікавіше з ЛГБТ-життя України та світу.

Підписуйтесь на Telegram канал @lgbtorgua

Підписуйтесь
на наші акаунти